Verslas

2021.12.01 20:00

Kalėdų Seneliai nesikuklina: Marijampolėje jį pasikviesti pavyks už 20 eurų, o Vilniuje ir 150 gali būti mažai

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.12.01 20:00

Artėjančios Kalėdos neturėtų būti sukaustytos su pandemija susijusių ribojimų, todėl gyventojai skuba savo šventei užsisakyti Kalėdų Senelio apsilankymą. Paslaugos kainos priklauso nuo laiko ir programos: vienais atvejais pakaks 20 eurų, o kitais suma gali būti triženklė. Darželių, įmonių ir šeimų šventes lankysiantys pašnekovai tikino, kad nors susidomėjimas didelis ir telefonai netyla nuo lapkričio vidurio, užsisakyti Kalėdų Senelį dar ne vėlu.

Sveikins ir per kompiuterio ekraną

Vilnietis Dominykas skelbime nurodė, kad Kalėdų Senelis pasveikinti gali tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu. Pasak pašnekovo, nors žmonės skambinti ėmė lapkričio viduryje, dar yra laisvų vietų šventiniu metu. Dirbti, anot jo, reikės abiem būdais.

„Gana nemažai sveikinimų nuotoliniu būdu, lygiai tiek pat ir gyvai. Į darželius keliaujame, bet kai kuriuos sveikinsiu nuotoliniu būdu. Pernai viskas buvo nuotoliu, o šiemet bus ir gyvų pasirodymų“, – LRT.lt pasakojo Dominykas.

Pasak jo, pasveikinimas nuotoliniu būdu trunka 15 minučių ir kainuoja 20 eurų. Tiek pat truksiantis gyvas Kalėdų Senelio pasirodymas atsieis dukart daugiau. Jei programa trunka apie valandą, sumokėti teks 80 eurų. Išskirtinių prašymų Kalėdų Senelio programai, Dominyko teigimu, paprastai klientai neturi.

„Nėra taip, kad Kalėdų Senelis ateina, išdalija dovanas ir išeina. Kalėdų Senelis ateina su naujoviška programa, turime įdomių žaidimų vaikams, kad būtų linksma. Labai patinka tėvams, nes Kalėdų Senelis jaunas, energingas, nesisėda ir nepradeda iškart eilėraščių klausyti. Pirmiausia – programa, įvairūs, įdomūs žaidimai, tada jau kas nori deklamuoja eilėraštukus. O pabaigoje – dovanos“, – sakė Dominykas.

Vienur daugiau vyks į įstaigas, kitur – į šventes namuose

Marijampolės apylinkėse Kalėdų Senelio pasirodymas atsieina nuo 20–30 iki 100 eurų. Skelbime nurodytu numeriu atsiliepusi Agnė pasakojo, kad susidomėjimas jaučiamas, bet viena kita laisva vieta dar yra.

„Žiūrint, kokios programos reikia. Vieni nori valandos trukmės, kitiems užtenka 15 minučių, pusvalandžio“, – LRT.lt pasakojo Agnė.

Pasak jos, šiemet mažiau sulaukta prašymų atvykti į namus. Kalėdų Senelis daugiau lankysis darželiuose, įmonėse. Ypatingų pageidavimų, kaip teigė Agnė, klientai neturi, visi prašo linksmos, įdomios programos.

Sostinėje ir aplinkiniuose rajonuose Kalėdų Seneliu dirbsiantis Artūras pasakojo, kad šiemet kaip tik padaugėjo pavienių užsakymų, kur yra vienas kitas vaikas, mažesnės grupės negu anksčiau. Nors sulaukia skambučių, pasiteiravimų, jis negalėjo pasakyti, kad šiemet norinčiųjų pasikviesti Kalėdų Senelį į savo šventę yra daugiau, nei buvo iki pandemijos.

„Nuo 90 iki 150 eurų“, – paklaustas apie kainą, LRT.lt atsakė Artūras.

Jis turi savo programą, bet ji gali būti koreguojama. Tiesa, pašnekovas pridūrė, kad dar nesulaukė neįprastų prašymų.

„Jeigu tai pavienis užsakymas – Kalėdų Senelio atėjimas, tai būna pasisveikinimas su vaikais, žaidimai, dovanos ir nuotraukos. Čia yra klasikinis variantas“, – kalbėjo Artūras.

Jis teigė sulaukęs prašymų atvykti į kitą Lietuvos galą, arčiau pajūrio, bet atsisakęs, nes nespėtų aplankyti vaikų Vilniuje.

Kauno rajone Kalėdų Seneliu penktus metus iš eilės tapsiantis Paulius sakė, kad beveik visi laikai nuo gruodžio 10 dienos užimti. Jam daugiausia teks vykti į darželius.

„Daug kur viskas vyks lauke, pavieniai renginiai vyks salėje“, – LRT.lt tarė Paulius.

Valandos trukmės Kalėdų Senelio viešnagė Kauno rajone kainuoja 70 eurų. Programoje – šokiai, dainos, eilėraščių deklamavimas.

Beveik nebeliko laisvų pusvalandžių Kalėdų Senelio rezidencijoje

O Alytuje šeimos gali aplankyti Kalėdų Senelio rezidenciją. Už ją atsakingas Andrius LRT.lt pasakojo, kad pernai atvykti norėję, bet dėl karantino to negalėję padaryti žmonės šiemet iš anksto rezervavo laiką. Todėl beveik visi galimi laikai jau užimti.

„Atvykę į rezidenciją vaikai pamatys tikrą Kalėdų Senelį, jo šventiškai papuoštus namus, nykštukų dirbtuvėles, Snieguolės, Kalėdų Senelio kambarius“, – sakė Andrius.

Ši 30 minučių pramoga šeimai kainuoja nuo 70 eurų.

„Kad liktų įspūdžiai, atsiminimai, efektas, pusvalandis yra optimalus laikas. Kalėdų Senelis spėja pabendrauti su vaikais, aprodo savo rezidenciją, perskaito laiškus, jeigu vaikai juos būna siuntę, dovanėles įteikia“, – teigė Andrius.

Pasak jo, unikalių prašymų nebūna, tačiau tėvai mėgsta užduoti įvairių klausimų Kalėdų Seneliui, pavyzdžiui, kaip jis įeina, jeigu namas be kamino.

„Vaikai gal dar nesusimąsto, o Kalėdų Seneliui reikia būti labai kūrybingam, kad atsakytų“, – sakė Andrius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt