Verslas

2016.11.23 12:09

JAV dolerio kursas svyruoja ties aukščiausiu lygiu per 13,5 metų

ELTA2016.11.23 12:09

Trečiadienį Azijos prekybos metu JAV dolerio kursas svyruoja ties neseniai pasiektu aukščiausiu lygiu per 13,5 metų, informuoja „Reuters“.

Jungtinių Valstijų dolerio indeksas, atspindįs dolerio kursą šešių pagrindinių valiutų atžvilgiu, trečiadienį siekė 100,00 punktų ribą, kiek kilstelėjęs nuo išvakarėse pasiekto 100,65 rodiklio, bet per daug nenutoldamas nuo penktadienio maksimumo, 101,48 punkto, aukščiausio dolerio indekso lygio nuo 2003 m. balandžio.

Antradienį publikuoti statistiniai duomenys parodė, kad namų pardavimai antrinėje JAV būsto rinkoje spalį padidėjo iki aukščiausio lygio per daugiau nei devynerius su puse metų, ir ši statistika palaikė JAV valiutą.

JAV doleris pastebimai sustiprėjo per pastarąsias porą savaičių po Donaldo Trampo (Donald Trump) pergalės JAV prezidento rinkimuose. Dolerio kurso augimas buvo siejamas su lūkesčiais, kad būsimoji D. Trampo administracija padidins biudžeto išlaidas ir tai savo ruožtu paspartins infliacijos augimą ir paskatins JAV federalinį atsargų banką didinti palūkanų normas.

Jenos atžvilgiu JAV doleris nusilpo 0,1 proc. iki 111,01 jenos dėl vangios prekybos – Japonijos rinkose trečiadienį prekyba nevyksta dėl šventinės dienos. Antradienį JAV doleris buvo pakilęs iki 111,36 jenos.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu trečiadienį, lyginant su antradienio vakarine prekyba, beveik nepakito ir siekė 1,0628 JAV dolerio. Praėjusią savaitė ši valiuta buvo pasiekusi beveik mažiausią lygį per metus, 1,0569 JAV dolerio.

Investuotojų dėmesys trečiadienį nukreiptas į duomenis apie JAV ilgalaikio naudojimo prekių užsakymus, taip pat laukiama JAV federalinio atsargų banko lapkričio mėnesio protokolo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt