Verslas

2013.04.11 12:04

Pardavinėti smirdantys ryžiai – netinkami valgyti

LRT.lt 2013.04.11 12:04

Didžiuosiuose prekybos centruose patikrinus parduodamus ryžius, nustatyta, kad jie netinkami vartoti žmonėms.

Didžiuosiuose prekybos centruose patikrinus parduodamus ryžius, nustatyta, kad jie netinkami vartoti žmonėms.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiais metais gavo šešių vartotojų pranešimus dėl stipraus pašalinio cheminių medžiagų kvapo maistiniuose ryžiuose.

Tarnybos inspektoriai patikrino parduodamų ryžių kokybę prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Iki Cento“, „Rimi“.

Patikrinimų metu paimti mėginiai ištirti laboratorijoje. Atlikus plikytų ryžių tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad jie netinkami vartoti žmonėms dėl virtuose ir nevirtuose ryžiuose juntamo stipraus pašalino kvapo. Ryžiai buvo sufasuoti bendrovės ,,Galinta ir partneriai“.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai patikrino bendrovės ,,Galinta ir partneriai“ sandėlį (Veiverių g. 51 C, Kaunas). Sandėlyje rasta 46,3 tonos ryžių iš Indijos ir 2 tonos plikytų ryžių iš Vietnamo. Patikrinimo metu nustatyta, kad ryžiai dėl pašalinio kvapo ir skonio netinkami žmonių maistui.

Buvo nuspręsta uždrausti šiuos produktus tiekti į rinką, įmonė įpareigota surinkti išplatintus ryžius iš prekybos centrų („Maxima“, „Iki“, „Iki Cento“, „Rimi“). Bendrovės ,,Galinta ir partneriai“ atsakingam asmeniui skirta bauda.

,,Galinta ir partneriai“ papildomai informavo Kauno valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad muitinės sandėlyje sandėliuojama dar 81 tona indiškų plikytų ryžių, bet, atsižvelgus į vartotojų nusiskundimus, įmonės vadovybė priėmė sprendimą netiekti šių ryžių Lietuvos rinkai ir išvežti iš šalies teritorijos.

,,Ryžių grūdai, lukštenti šlifuoti ar skaldyti, turi būti švarūs, be pašalinių kvapų. Juose neturi būti aruodinių kenkėjų, vabzdžių, nuodingų ar kokių nors kenksmingų medžiagų. Pesticidų ir kitų teršalų koncentracijos neturi viršyti leistinų normų. Bendrovė ,,Galinta ir partneriai“ dėl nekokybiškų produktų platinimo bus tikrinama dažniau”, – teigė VMVT Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Francas Komarovskis.