Verslas

2021.11.29 10:47

Islandijos pigių skrydžių bendrovė „Play“ steigs biurą Vilniuje

LRT.lt2021.11.29 10:47

Nauja auganti Islandijos pigių skrydžių bendrovė „Play“ paskelbė gruodį ketinanti atidaryti administracinių paslaugų ir techninės pagalbos biurą Vilniuje, pirmadienį pranešė „Invest Lithuania“.

Oro vežėjo centrinė būstinė ir dabartinis skrydžių vykdymo centras liks Islandijoje, taip pat Islandijoje liks skrydžių ir keleivių salonų įgulos. Ši plėtra kurs naujas darbo vietas, o esamuose padaliniuose etatų mažinama nebus.

„Play“ tikisi Vilniuje per kelis mėnesius rasti apie 15–20 IT, skaitmeninės plėtros, rinkodaros, finansų ir klientų aptarnavimo specialistų, teigiama „Invest Lithuania“ pranešime žiniasklaidai.

„Play“ yra naujos pigių skrydžių oro linijos, šiuo metu vykdančios skrydžius tarp Islandijos ir Europos naujuoju „Airbus“ laineriu.

Islandijos transporto tarnyba oro linijoms oro vežėjo pažymėjimą (OVP) suteikė gegužę, ir birželio 24 d. ji pradėjo „A321NEO“ laineriu skraidinti maršrutu Reikjavikas–Londonas, prie kurio birželį ir liepą pridėti dar šeši maršrutai į Europą.

„Play“ jau skraidina trimis „A321NEO“ laineriais ir rengiasi iki 2022 m. antrojo ketvirčio padidinti bendrovės lėktuvų parką iki šešių. Plėtra sutaps su ruošimusi organizuoti naujus skrydžius į JAV. Bendrovė tikisi iki 2025 m. turėti daugiau nei 15 lainerių, skraidančių įvairiomis kryptimis į Šiaurės Ameriką ir Europą. Oro vežėjas iki šiol jau yra nuskraidinęs 70 tūkstančių keleivių.

Dabar bendrovė turi tris lainerius, skraidančius šešiolika maršrutų, ir 136 darbuotojus, bet „Play“ generalinis direktorius Birgiras Jonssonas viliasi darbuotojų skaičių padvigubinti iki kitos vasaros.

„Dalį „Play“ administracinių funkcijų perkeldami į Lietuvą, užsitikriname prieigą prie daugiau specialistų. Pavyzdžiui, „Play“ centralizuotam „hub-and-spoke“ (liet. „ašies ir stipinų“) verslo modeliui reikės visą parą 7 dienas per savaitę veikiančio paslaugų centro, kuris neprivalo būti tik Islandijoje, nes dauguma klientų nekalba islandų kalba“, – tikina „Play“ generalinis direktorius.

Padalinio Lietuvoje vadovas Kęstutis Jasiulevičius jau pasamdytas, o darbuotojų kitoms pareigoms paieška prasidės netrukus, teigiama pranešime.

„Lietuva gali pasiūlyti aukštą išsilavinimą turinčių gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos specialistus, kurie yra lankstūs, motyvuoti ir daugiakalbiai. Šalis taip pat suteikia nuostabų kainos ir kokybės santykį bei reikiamas sąlygas plėsti verslą, – sako „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis. – Džiugu matyti, kad tą įvertina tokia perspektyvi skrydžių bendrovė kaip „Play“.“

Pirminiame viešame akcijų siūlyme (IPO) „Play“ surinko 90 mln. USD naujo kapitalo, jos akcijomis prekiaujama Islandijos „Nasdaq“ „First North Growth Market“ biržoje. Per ateinančius mėnesius „Play“ tinklas plėsis – bendrovė skraidins naujomis kryptimis į Europą ir Šiaurės Ameriką, – taip pat bus ruošiamasi 2022 m. pavasarį prasidėsiančioms „hub-and-spoke“ operacijoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt