Verslas

2016.11.25 10:17

Dėl naujo „Lufthansa“ streiko atšaukta beveik 900 skrydžių

Vida Kaluza, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.25 10:17

Nuo vidurnakčio streikuojant vokiečių oro bendrovės „Lufthansa“ pilotams, atšaukta beveik 900 skrydžių. Keisti savo kelionių planus turi apie šimtą tūkstančių keleivių. Trečiadienį atšaukti ir skrydžiai iš Frankfurto į Vilnių bei iš Vilniaus į Frankfurtą.

Dėl pilotų streiko oro bendrovei teko atšaukti beveik 900 skrydžių, tarp jų – ir 50 tarpkontinentinių. Tai beveik pusė visų bendrovės skrydžių per diena. Vieniems keleiviams pavyko gauti vietas kitų kompanijų lėktuvuose, kitiems – persėsti į traukinį.

Tačiau didžiųjų Vokietijos oro uostų, ypač Frankfurto, darbas sutrikes.

Profsąjungos „Cockpit“ iniciatyva 5400 pilotų streikuoja jau 14-ą kartą per pastaruosius dvejus metus. Tiek laiko trunka tarifinės sutarties derybos, kuriose pilotai reikalauja didesnių atlyginimų.

Tačiau ekspertai teigia, jog pilotų nepasitenkinimas susijęs ir su „Lufthansos“ bei jos dukterines įmonės „Eurowings“ perstruktūravimu. Profsąjungos baiminasi, jog vis daugiau skrydžių bus perduota „Eurowings“, kur personalas gauna beveik 40 procentų mažesnius atlyginimus nei „Lufthansos“ darbuotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt