Verslas

2013.04.11 11:17

Naujoji energetikos strategija Seime bus pristatyta po dviejų savaičių

ELTA 2013.04.11 11:17

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad balandžio 22 d. koalicijos politinėje taryboje, o balandžio 25 d. Seime bus pristatyta Lietuvos energetikos ateities strategija.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad balandžio 22 d. koalicijos politinėje taryboje, o balandžio 25 d. Seime bus pristatyta Lietuvos energetikos ateities strategija.

Šių pristatymų metu, ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Premjeras, bus pateikti keli galimi variantai - ir su statoma nauja atomine elektrine, ir be, bus atskleista, kiek kainuos vienas ar kitas kelias.

„Kalbant apie energetikos strategiją, aš drąsiai galiu šiandien jau aiškiai pabrėžti, kad šita visa vizija bus pristatyta, pirmiausia, balandžio 22 d. koalicijai, o balandžio 25 d. – Seime, išsamiai paaiškinant, kiek tai gali kainuoti, vienas kelias Lietuvos nepriklausomos energetikos strategijos įgyvendinimo, kitas kelias.(...)“ – sakė A. Butkevičius.

Pasak Premjero, ruošiant energetikos strategiją buvo atliktas labai didelis darbas, taikyta 70 matematinių modulių.

„Tikiuosi, kad sulauksime pačio geriausio sprendimo įvertinant ir poveikį ekonomikai, ir žinant, kokia gali būti kaina elektros energijos gamybos, jei pastatysime atominę elektrinę, ir taip toliau“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras pabrėžė, kad priimant ilgalaikius sprendimus energetikos srityje, visų pirma, turi būti atsižvelgiama į ekonominę logiką, taikyti vadybos principus, antraip galima sulaukti neigiamų pasekmių.

„Valstybės valdyme ir politinių sprendimų priėmime turi vyrauti ekonominė logika, turi vyrauti paskaičiavimai, ypač įgyvendinant ilgalaikius strateginius projektus, - kokia yra valstybės finansinė galimybė, kiek tų projektų galima įgyvendinti, kokiais finansiniais ištekliais visa tai bus finansuojama. (...) Dažnai tikslai įgyvendinami ir politiniai sprendimai priimami nesivadovaujant jokiais skaičiavimais, nežinant koks bus poveikis ekonomikai arba BVP. Ir po to susilaukiame tam tikrų neigiamų pasekmių“, - teigė A. Butkevičius.
Premjeras tikino, kad, apsisprendžiant dėl Lietuvos energetikos ateities, lobistų spaudimas nebus svarbus.
„Mano pirmas tikslas – supažindinti ir tuos lobistus, ir politikus, ir energetikos sektoriuje dirbančius specialistus, ekspertus. (...) Aš vadovausiuosi sveika logika, kuri yra pagrįsta įvertinus ir gyventojų skaičius, įvertinus ir ekonomikos augimą ir Lietuvoje, ir pasaulyje, ir įvertinus netgi pokyčius energetikos srityje ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų. Tai irgi atsispindi toje studijoje“, – tvirtino A. Butkevičius.