Verslas

2021.11.26 17:23

Karaliaus Vilhelmo kanalą norima naudoti turizmui ir kroviniams

BNS2021.11.26 17:23

Karaliaus Vilhelmo kanalas turėtų būti sujungtas su Kuršių mariomis ir naudojamas ne tik pramoginiams ar keleiviniams laivams, bet ir kroviniams gabenti, sako susisiekimo ministras. 

Tokią poziciją Marius Skuodis išsakė penktadienį vykusiame Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Turime galimybę Vilhelmo kanalą sujungti su Kuršių mariomis ties mažųjų laivelių uostu ir turėti visiškai atkurtą istorinį objektą tiek turizmui, tiek pramoginei laivybai, tiek krovai (...) Mes su uostu koncentruojame visą dėmesį į pietinės uosto dalies išvystymą ir pietinėje dalyje šalia Kuršių marių planuojamas mažųjų laivelių uostas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Skuodis.

Pasak jo, viena Klaipėdos vandenvietė galėtų būti iškelta ir pastatyta kitoje vietoje – klaipėdiečiai tuo pat metu gautų švarų vandenį.

„Pozityvią nuomonę girdžiu, tai tikiuosi iki kito tarybos posėdžio mes turėsime tam tikrus sprendimus, kaip įsivaizduojame situaciją su vandenvietės iškėlimu ir tada galėsime žengti jau tolesnius žingsnius“, – sakė ministras.

Klaipėdos uosto direkcija yra parengusi galimybių studiją dėl trečiosios vandenvietės iškėlimo – joje numatytos alternatyvos, vandenį išgaunant ir iš požeminių šaltinių.

„Iškelti vandenvietę būtina ir dėl to, kad nustatytos jos sanitarinės zonos ateityje nedarytų kliūčių plėtojant Klaipėdos jūrų uostą ir panaudojant uostui priklausančias rezervines teritorijas“, – pranešime sako uosto vadovas Algis Latakas.

Karaliaus Vilhelmo kanalas jungia Klaipėdos uostą ir Minijos upę. Laivai įplaukti į Kuršių marias Klaipėdoje negali, nes virš kanalo įrengti automobilių keliai, geležinkeliai bei tiltai. Dalyje kanalo ties laivybą riboja ir vandenvietės apsaugos zonos.

Šiuo metu kanalas jungtį su Kuršių mariomis turi tik per Drevernos upę, tačiau dėl mažo šliuzo pločio labai ribojamos laivybos galimybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt