Verslas

2021.11.29 18:20

Vilnietis stebisi mokesčių už šiukšlių išvežimą tvarka – pasikeitus būsto savininkui, už metus nurodė sumokėti darkart

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.11.29 18:20

Į LRT.lt kreipėsi vilnietis, jis stebisi mokesčių už atliekų tvarkymą surinkimo tvarka. Anot jo, pasikeitus būsto savininkui, prašoma susimokėti antrąkart. Pati bendrovė prašo susisiekti esant bet kokių nekilnojamojo turto pasikeitimų.

Sąskaitų sulaukė dukart

Kaip naujienų portalui LRT.lt pasakoja vilnietis Raimundas, nors buvo susimokėjęs už visus metus, iš Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) ir vėl sulaukė sąskaitos už komunalinių atliekų tvarkymą.

„Buto savininkai buvo du: aš ir mano mama. Buvome gavę dvi atskiras sąskaitas. Vienu kartu jos už visus metus buvo apmokėtos maždaug kovo mėnesį. Gegužės mėnesį mama numirė ir rugpjūtį butas buvo įteisintas mano vardu. Galiausiai aš ir vėl gavau 10 eurų sąskaitą už šiukšlių išvežimą, nors už metus yra sumokėta“, – sako vilnietis.

Vyras kelia klausimą, kiek yra logiška prašyti dukart susimokėti už tą pačią paslaugą, nors būsto savininkas ir pasikeitė.

„Kaip aš suprantu, sistema veikia taip, kad jeigu koks nors šeimininkas susimoka už butą metų pradžioje, tada parduoda būstą kitam asmeniui, tas kitas žmogus vėl gauna sąskaitą, nes mokama ne už žmonių skaičių, o už plotą“, – toliau dėsto jis.

Bendrovė vilniečiui paaiškino gavusi registrų duomenis ir dėl to perskaičiavusi mokėtiną sumą.

„Iš pradžių buvo lyg 30 eurų, paskui atsirado kažkokia nuolaida, kažkokios schemos, paskui liko 10 eurų. Aš jiems pasakiau, kad už visus metus jau yra sumokėta, tada jie vėl perskaičiavo ir liko 4 centai. Aš jų klausiau, už ką? Kas? Buto plotas pasikeitė? Jie pasakė, kad kažkas čia susidėjo po kablelio, kažkokias schemas atsiuntė“, – apie nesusipratimą su bendrove toliau pasakoja pašnekovas.

Vilnietis sako, kad, jeigu nebūtų įsigilinęs, būtų susimokėjęs dvigubai. Jo manymu, bendrovė tokiu būdu galimai bando pasipinigauti.

„Įdomu, gal tai vyksta nuolat: šeimininkas sumoka už butą, parduoda, kitas žmogus jį nusiperka viduryje metų ir gauna sąskaitą už šiukšles, nors jau yra sumokėta. Ar čia bandymas apgauti žmones ir pasipinigauti? Manau, kad tai nėra kokia nors žmogiška klaida, nes jie gauna registrų duomenis ir perskaičiuoja iš naujo“, – sako vyras. Anot jo, tokia praktika atrodo mažų mažiausiai keista.

Esant pasikeitimų ragina susisiekti

VASA atstovės Simonos Grikšaitės teigimu, rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą vilniečiams skaičiuojama už einamuosius metus metų pradžioje.

„Labai svarbu, kad gyventojai su mumis susisiektų esant bet kokiems nekilnojamojo turto pasikeitimams, kurių atsiranda dėl pirkimo, pardavimo ar paveldėjimo. Tai svarbu, kad mes galėtume atsinaujinti duomenis ir atlikti korekcijas mokėjimo pranešimuose“, – LRT.lt sakė S. Grikšaitė.

Ji patikina, kad minėto asmens rinkliavos mokestis yra visiškai apmokėtas. „Klientus raginame, kilus bet kokių klausimų ar abejonių dėl rinkliavos, kreiptis į VASA el. paštu rinkliava@sivasa.lt arba telefonu 19118“, – nurodo bendrovės atstovė.

Savivaldybės įmonę „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) įsteigė Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2015 m. rugsėjo 23 d.

Įmonė pagal Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles ir patvirtintus įstatus administruoja komunalinių atliekų turėtojų registrą, kuria ir valdo rinkliavos ar kitos įmokos mokėtojų apskaitos sistemą, analizuoja duomenis ir imasi veiksmų dėl rinkliavos ar įmokos už komunalinių atliekų surinkimo iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo mokėtojų prievolės įvykdymo ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt