Verslas

2021.11.26 12:14

Afrikoje plintant naujai viruso atmainai Lietuvos kelionių agentūros ramina: mūsų veiklai tai įtakos neturėtų

atnaujinta 14:55
Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.11.26 12:14

Reaguodami į informaciją apie naują COVID-19 atmainą, dėl kurios ES prašys valstybių narių stabdyti skrydžius į ir iš Pietų Afrikos regiono, Lietuvos kelionių agentūros tvirtina skrydžių į šias šalis nevykdančios, todėl tai įtakos verslui neturėtų.

Agentūros „Kelionių akademija“ vadovas Donatas Kireilis LRT.lt trumpai pakomentavo, jog „pastarąjį pusmetį ten [Pietų Afrikos regione – LRT.lt] keliautojų neturėjo, todėl tai neturės įtakos veiklai“, o apie ribojimus kelionėms į populiaresnes Afrikos šalis, pavyzdžiui, Egiptą, pabrėžia jis, kalbos nėra.

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius taip pat teigia, kad kelionių nurodytomis kryptimis neorganizuoja, o ir susidomėjimas jomis visiškai menkas.

„Nepamenu, kad kada būtume gavę užklausų dėl šių valstybių. Stebime situaciją pasaulyje ir koreguosime savo krypčių pasiūlą, jei tik iškiltų kliūčių, ribojimų ar pavojus vykdyti keliones mūsų turimomis kitomis kryptimis“, – LRT.lt sako R. Širvinskas.

„Novaturo“ atstovė Dovilė Zapkutė taip pat akcentuoja, kad bendrovė skrydžių į šias šalis nevykdo.

„Tez Tour“ atstovės Ingos Aukštuolytės teigimu, bendrovė poilsiautojų į Afrikos šalis, dėl kurių ES išreiškė susirūpinimą, taip pat neskraidina, keliones vykdo tik į Egiptą ir į Tenerifę.

„Informaciją tikriname, tačiau oficialų rekomendacijų mūsų kryptimi neturime. Šiai dienai skrydžiai vykdomi laikantis visų saugumo reikalavimų“, – komentuoja I. Aukštuolytė.

„Itakos“ atstovė Daiva Strumskienė taip pat sako, kad kelionių organizatorius šiuo metu ir artimiausiais mėnesiais neturi suplanuotų nei tiesioginių skrydžių, nei pažintinių kelionių į Afrikos žemyno dalį.

„Tiesiogiai kolkas šios nemalonios žinios dėl naujo viruso mutacijos mūsų keliautojų niekaip nepalies. Be abejo, nuolat stebime situaciją visose kryptyse, į kurias skraidiname Lietuvos keliautojus, ir tikimės, kad ši atmaina plačiau neišplis“, – komentuoja D. Strumskienė.

Nauja atmaina kelia susirūpinimą

Europos Sąjunga (ES) ruošiasi Bendrijos šalims narėms siūlyti stabdyti skrydžius į ir iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR), taip pat kelių jai artimų valstybių, norėdama sustabdyti naują galimo COVID-19 atmainos plitimą, rašo „Deutsche Welle“.

Jungtinė Karalystė ir Izraelis jau yra paskelbę apie tokių skrydžių sustabdymą.

Žinia apie naują ir grėsmingą COVID-19 variantą iš PAR sukėlė tarptautinį susirūpinimą, o ES paskelbė, kad penktadienį prašys Bendrijos šalių stabdyti skrydžius iš minėtos valstybės.

JK anksčiau paskelbė, kad stabdo skrydžius iš PAR, Namibijos, Lesoto, Botsvanos, Esvatinio ir Zimbabvės.

Apie Bendrijos planus atšaukti skrydžius iš Afrikos valstybių prabilo ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

EK, „glaudžiai bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, siūlys aktyvuoti avarinį stabdį, kad būtų sustabdytas oro susisiekimas iš Pietų Afrikos regiono dėl susirūpinimą keliančio varianto B.1.1.529“, tviteryje parašė U. von der Leyen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt