Verslas

2021.11.25 17:53

INVL fondas iš „Linas Agro Group“ įsigijo beveik 164 ha žemės Lietuvoje

BNS2021.11.25 17:53

Į mišką ir žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) iš žemės ūkio investicijų bendrovės „Linas Agro Group“ valdomų įmonių už 990 tūkst. eurų Lietuvoje įsigijo beveik 164 ha žemės ūkio paskirties žemės.

Sandoris sudarytas tarp fondo valdomos įmonės „Zemvaldos turtas SPV2“ ir keturių „Linas Agro Group“ įmonių – Panevėžio rajono Aukštadvario ŽŪB, „Landvesta 1“, „Landvesta 4“ ir „Landvesta 5“.

„Kaip ir numatyta prieš metus įkurto fondo strategijoje, aktyviai tęsiame veiklą sėkmingu aukščiausios kokybės žemės ūkio paskirties žemės įsigijimu. Naujai įsigyjami plotai pasižymi aukštu žemės derlingumu bei yra išsidėstę strategiškai patogiuose Lietuvos rajonuose. Tai vienas iš fondo sandorių šiais metais, atitinkantis mūsų keliamus tikslus ir leidžiantis valdomuose žemės ūkio paskirties plotuose skatinti tvaraus ūkininkavimo principus“, – pranešime žiniasklaidai sakė fondo vadovaujantis partneris Martynas Samulionis.

Anot jo, įsigyti žemės ūkio paskirties sklypai, išsidėstę Panevėžio (131,17 ha), Joniškio (10,62 ha) ir Vilkaviškio (22,14 ha) rajonuose, jie bus nuomojami vietos ūkininkams.

„Dirbame virš 18 tūkst. hektarų žemės, o nuosavos žemės ūkio veiklai skirtos žemės turime apie 5,9 tūkst. ha. Dalį tos žemės kasmet nuomojame ūkininkams, mat kai kurie sklypai per toli nutolę nuo mūsų žemės ūkio bendrovių, kad darbas juose būtų efektyvus. Nusprendėme parduoti dalį tokių sklypų ir daugiau dėmesio skirti prioritetinėms veikloms“, – pranešime teigė „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

STAFF II fondas investuoja į Baltijos šalis, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę.

Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus. STAFF II fondo trukmė neribota, todėl tai leis įsigytą turtą laikyti itin ilgai.

STAFF II fondas registruotas Liuksemburge ir administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Jis skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš Europos Sąjungos šalių.

Fondas reguliuojamas ir veiks pagal Liuksemburgo įstatymus, o atskirose šalyse investuos pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt