Verslas

2021.11.25 15:58

LAT nenagrinės Kučinsko skundo dėl asmeninio bankroto

BNS2021.11.25 15:58

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atsisakė nagrinėti „Arvi“ grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko skundą – jis prašė panaikinti žemesnės instancijos teismų sprendimą neleisti jam iškelti fizinio asmens bankroto bylos.

Tai BNS patvirtino LAT atstovė ryšiams su visuomene Rimantė Kraulišė. Pirmas apie tokį LAT sprendimą pranešė portalas vz.lt.

„Skundą atsisakyta priimti nenustačius kasacijos pagrindų“, – BNS sakė R Kraulišė.

Pasak jos, toks sprendimas priimtas susipažinus su V. Kučinsko skundo argumentais ir įvertinus žemesnės instancijos teismų sprendimų motyvus bei išvadas.

Marijampolės apylinkės teismas šių metų birželį atsisakė V. Kučinskui iškelti asmeninio bankroto bylą. Tokį sprendimą teismas motyvavo verslininko nesąžiningumu ir pateikta ne visa informacija apie nemokumą.

Kauno apygardos teismas rugsėjį nepakeitė šio sprendimo ir pažymėjo, kad verslininkas buvo pernelyg pasyvus, nes sąmoningai leido susidaryti skolai, nedėjo pakankamai pastangų atsiskaityti su kreditoriais, nesiėmė priemonių savo mokumui pagerinti ir dėl to tapo nemokus.

V. Kučinskas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų, o jo pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas Rusijos bankui „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.

Bankroto bylos jau iškeltos „Arvi ir ko“ bei grupės įmonėms „Arvi kalakutai“, „Arvi fertis“, „Rietavo veterinarinė sanitarija“, „Marijampolės pašarai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt