Verslas

2021.11.25 12:26

Tyrimas atskleidė nemalonią tiesą: 90 proc. „Juodojo penktadienio“ kainų praėjusiais metais buvo tokios pačios ar dar mažesnės

LRT.lt2021.11.25 12:26

„Which?“ atliktas tyrimas padėjo nustatyti, kad daugiau nei 90 proc. „Juodojo penktadienio“ kainų praėjusiais metais buvo tokios pačios ar dar mažesnės ir likus šešiems mėnesiams iki didžiojo išpardavimo, rašo bbc.com.

Vartotojų asociacija pataria pirkėjams prieš šių metų išpardavimus įsitikinti, kad nuolaidos yra „tikros“.

Jos išplatintame pranešime teigiama, kad 184 iš 201 šešių mažmenininkų, įskaitant „Amazon“ ir „John Lewis“, siūlomų prekių iki 2020 m. „Juodojo penktadienio“ kainavo tiek pat ar net pigiau.

Prekybos standartų sudarytojai įspėja, kad ypatingas pasiūlymas „gali būti visai ne toks, kokį esame linkę įsivaizduoti“.

Akredituoto prekybos standartų instituto vyriausiosios pareigūnės Katherine Hart teigimu, penktadienį vykstančių išpardavimų metu „apgavysčių tikimybė ženkliai išauga“.

„Akivaizdu, kad „Juodojo penktadienio“ ir „Kibernetinio pirmadienio“ išpardavimai kasmet vis plečiasi ir kad jų metu galima rasti daug nuolaidų, tačiau turime išlikti budrūs ir vadovautis saugaus pirkimo taisyklėmis“, – pridūrė ji.

„Kartais pardavėjai prieš išpardavimą pakelia kainas, kad atrodytų, jog išpardavimo metu siūloma didelė nuolaida“, – aiškino specialistė.

„Which?“ teigimu, populiariausios prekės, kurių kainos prieš praėjusių metų „Juodąjį penktadienį“ buvo tokios pačios ar net mažesnės, yra skalbimo mašinos, garso sistemos ir televizoriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt