Verslas

2021.11.23 14:52

Seimas nepritarė „Sodros“ įmokų taikymui netiesiogiai iš darbdavio gaunamoms pajamoms

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.11.23 14:52

Gyventojų pajamos, gaunamos ne tiesiogiai iš darbdavio, o iš su juo susijusių įmonių, ir toliau nebus apmokestinamos „Sodros“ įmokomis.

Gyventojų pajamos, gaunamos ne tiesiogiai iš darbdavio, o iš su juo susijusių įmonių, ir toliau nebus apmokestinamos „Sodros“ įmokomis.

Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisą, pagal kurią „Sodros“ įmokos nuo kitų metų pradžios būtų mokamos ir nuo su darbdaviu susijusių įmonių gaunamos naudos, teikė Vyriausybė, tačiau parlamentarai palaikė Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlymą jai nepritarti.

Už BFK siūlymą antradienį balsavo 121 parlamentaras, o penki susilaikė.

Tačiau užkirsdami kelią naujo mokesčio įteisinimui, parlamentarai neatmeta galimybės, kad jis vis tiek atsiras vėliau.

BFK pasiūlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai atlikti išsamią analizę ir poreikį inicijuoti tokius pokyčius, tai pat įvertinti galimybę „Sodros“ įmokomis neapmokestinti tam tikros iš darbdavio ar su juo susijusių įmonių gautos pajamų sumos. Tą padarius pataisos Seimui būtų teikiamos iš naujo.

Komiteto vadovo Mykolo Majausko skaičiavimais, įvedus naują mokestį žmonėms tektų sumokėti 1-10 tūkst. eurų per metus, o į biudžetą papildomai į plauktų apie 160 mln. eurų.

„Iš esmės idėjai pritariame, bet sakome, kad detales turime sudėlioti pavasarį, kartu su mokesčių reforma“, – BNS sakė M. Majauskas.

Šį klausimą svarstęs pagrindinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė pakeitimus pradėti taikyti ne nuo 2022-ųjų pradžios, o nuo kitų metų liepos, tačiau Seimas tam nepritarė.

Komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė po balsavimo BNS sakė, kad gyventojai ne tiesiogiai iš darbdavio gaudami visokių naudų yra skatinami.

„Kaip skatinimo priemonė yra taikoma. Pasitaiko automobilių, pigiau ar nemokamai gautų akcijų, piniginių ir nepiniginių naudų, išmokų, nemokamas darbuotojų maitinimas, kitos naudos. Bet mokamos ne per pagrindinį darbdavį, o per susijusią įmonę, taip išvengiama apmokestinimo „Sodros“ įmokomos“, – teigė M. Lingė.

Pasak jo, gyventojų pajamų mokestis šiuo atveju yra sumokamas

M. Lingės teigimu tokias naudas 2019 metais gavo 15 tūkst. žmonių, pernai – apie 9,2 tūkst., o gautų naudų vertė 2020 metais buvo apie 261 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt