Verslas

2021.11.21 10:30

Kalėdoms ir Naujiesiems Palangoje prireiks storos piniginės: kai kur už šventines sutiktuves gali tekti pakloti ir per 1 tūkst. eurų

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.11.21 10:30

Pajūrio verslininkai gyvena pasiruošimo didžiųjų metų švenčių nuotaikomis. Nors jau skelbiami pirmieji šventinio laikotarpio viešnagių pasiūlymai, neslepiama, verslininkai šiemet itin neskuba ir atidžiai stebi pandeminę situaciją, mat dar nepamiršo skaudžių praėjusių metų pamokų, kai šventiniu periodu galiojo kelionių tarp savivaldybių ribojimai. Tiesa, panašu, kad poilsiautojai – drąsesni nei verslininkai, mat specialių pasiūlymų Kalėdoms ar naujametei nakčiai praėjo pageidauti dar spalį.

Kurorte – pasirengimo šventėms nuotaika

Palanga alsuoja pasiruošimo Kalėdoms ir Naujiesiems nuotaikomis. Kai kuriose gatvėse jau sumontuoti šventiniai papuošimai, kai kur šie darbai vis dar vyksta. Įtemptai dirba ir kurorto šventinių renginių organizatoriai. Žadama, kad šiemet per gražiausias metų šventes Palangoje bus ką veikti.

„Žinome, kad mūsų kultūros įstaigos ruošiasi šiam šventiniam laikotarpiui ir dabar laikotarpis yar įtempčiausias, nes vyksta pasiruošimas. Konkrečiai anonsuoti viso šventinio laikotarpio renginių mes negalime – palikime intrigą“, – LRT.lt teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Vis dėlto atskleidžiama, kad šiemet Kalėdų eglės bus įžiebtos tiek Palangoje, tiek Šventojoje, taip pat žadama gausi renginių ir veiklų programa visą šventinį laikotarpį.

Pašnekovė pastebėjo, kad Palangos turizmo informacijos centras jau sulaukia ir šventėms į kurortą atvykti planuojančių svečių klausimų, žmonės domisi šventiniais renginiais ir pan.

Taigi, per šventes Palangoje, kaip įprasta, tikimasi sulaukti daugybės svečių.

„Mes visi jų laukiame, mes tam ir ruošiame šventines, edukacines programas tam, kad mūsų Lietuvos, užsienio svečiai įspūdingai, įsimintinai ir saugiai praleistų šventinį laikotarpį būtent Palangos kurorte“, – sakė R. Kmitienė.

Šiemet šventiniu laikotarpiu tikimasi sulaukti ir svečių iš užsienio. Palanga viliasi kuo greičiau pasiekti ikipandeminį turizmo lygį, kai apie 40 proc. sudarydavo turistai iš Lietuvos, o likusią dalį – atvykusieji iš užsienio.

„Mūsų siekis arba svajonė – išlaikyti tuos pačius esančius lietuvių turistų srautus ir dar sulaukti tiek pat užsienio turistų srautų“, – pastebėjo Palangos turizmo informacijos centro vadovė.

Verslininkai prisimena karčią praėjusių metų patirtį ir pasiūlymų skelbti itin neskuba

Verslininkai neslepia gruodžio laukiantys kaip tam tikro gyvybės gurkšnio.

„Po niūraus lapkričio gruodis visada yra laukiamas. Sulig eglių įžiebimu miestuose pasklinda šventinė nuotaika, įsižiebia visos švieselės, pasipuošia pastatai, vitrinos. Labai tikimės ir kviečiame visą gruodį į Palangą, nes numatoma tikrai daug renginių, daug spektaklių, koncertų“, – pastebėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Vis dėlto neslepiama, kad kai kurie verslininkai šiųmečio šventinio periodo laukia nedrąsiai, nes dar pamena praėjusių metų pamoką, kai nakvynės vietos viešbučiuose buvo išgraibstytos, tačiau visus planus teko atšaukti dėl įsigaliojusių judėjimo tarp savivaldybių ribojimų.

„Šiais metais viešbučiai su savo pasiūlymais yra atsargesni. Anksčiau jau būdavo matyti daugiau pasiūlymų Naujųjų metų sutikimui, šventiniam laikotarpiui. Pagrindinė priežastis – praėjusių metų situacija, kai gruodžio 16 d. Jau turėjome pasiūlymus, buvome pardavę apie 50–80 proc. vietų viešbučiuose Naujųjų sutikimui ir paaiškėjo, kad turime stabdyti veiklas. Tai dėl šios priežasties ir to, kad šią dieną vis dar gyvename su pandemija, viešbučiai bijo rizikuoti ir formuoti bei paleisti patvirtintas šventines programas“, – aiškino I. Valaitienė.

Atsargesnį požiūrį lemia ir tai, kad dauguma atlikėjų prašo avansų, kurie dažnai yra negrąžinami, jeigu planai pasikeistų ir pan.

Tačiau verslininkai mano, jog jeigu šiuo metu yra leidžiama vykdyti veiklą ir priimti svečius, turinčius galimybių pasus, tai tikimasi, kad tokiomis pačiomis sąlygomis bus galima sutikti ir šventinį laikotarpį.

„Jau gauname užklausų, yra dalis rezervacijų. Iš tikrųjų, žmonės planuoja. Šiais metais kalendorius diktuoja, kad Kalėdos yra savaitgalį ir Naujieji metai taip pat savaitgalį. Keista, bet pirmiausia vyksta pardavimai Naujųjų metų sutikimui, o Kalėdos – savaime. Turbūt žmonės vėliau planuoja, galbūt mažiau švenčia išvykose, gal šeimos rate labiau“, – tendencijas apibendrino I. Valaitienė.

Naujųjų metų sutiktuvių kaina, pasak pašnekovės, priklauso nuo įvairių faktorių – poilsiautojų norų, paslaugos teikėjų pasiūlymų ir pan. Pavyzdžiui, didieji kompleksai yra nusprendę, kad Naujųjų sutikimui kviečia įsigyti ne mažiau nei trijų parų viešnages, tačiau didžioji dauguma parengė dviejų parų pasiūlymus.

„Priklausomai nuo objekto žvaigždučių skaičiaus, patogumo, komforto, kaina dviem paroms ir svyruos nuo 250–300 eurų ir į viršų. Tai yra kambariai su pusryčiais ir pridėtinėmis vertėmis, bet be restorano, vakarienės, nes nebūtinai privaloma pirkti tą vakarienę“, – pastebėjo I. Valaitienė.

Kurorto svečiai linkę plačiai atverti pinigines?

Tiesa, panašu, kad gyventojai švenčių laukia nekantriau ir jas planuoja drąsiau nei verslininkai, prisimenantys karčią praėjusių metų patirtį.

Galimybę sutikti Naujuosius metus bei planuojamą šventinę programą Palangoje esantis viešbutis „Vanagupė“ pradėjo reklamuoti praėjusią savaitę ir netruko sulaukti susidomėjusių žmonių skambučių.

„Tik paskelbus mūsų renginį, iškart sulaukėme užklausų. Džiugu, kad žmonės aktyviai domisi ir turime jau nemažai rezervacijų Naujiems metams“, – sakė viešbučio „Vanagupė“ vykdančioji direktorė Diana Adomauskienė.

Šiuo metu gyventojai aktyviausiai domisi galimybėmis viešbutyje sutikti Naujuosius metus, tačiau rezervuojamos vietos ir Kalėdoms.

Pasak pašnekovės, šventinis laikotarpis verslui yra didžiulė paskata ir motyvacija, švenčių laukia ir visa viešbučio komanda.

„Žmonės yra išsiilgę švenčių ir renginių, tai juos labai domina, kas vyksta Palangoje, kas vyksta mūsų viešbutyje“, – svečių lūkesčius per šventes įvardijo viešbučio vadovė.

Neslepiama, kad Kalėdų laikotarpiu nakvynės kainos prilygs vasaros kainoms. Pavyzdžiui, šventinis paketas „Vanagupėje“, kurį sudaro 2 nakvynės standartiniame kambaryje su naujamečio vakaro programa, pusryčiais bei galimybe apsilankyti SPA centre kainuoja 750 eurų.

Renkantis šventinius paketus aukštesnės klasės šio viešbučio kambariuose ar pageidaujant papidomų paslaugų teks atseikėti ir dar daugiau – paketas, kurį sudaro 2 nakvynės verslo klasės apartamentuose ir naujamečio vakaro programa įkainotas 1020 eurų.

Pasiūlymų suskubo žvalgytis jau spalį

Didžiosioms metų šventėms jau senokai rengiasi ir Palangoje esanti vila „Auska“, specialius šventinius pasiūlymus suskubo graibstyti ir tuo laikotarpiu čia apsistoti norintys žmonės.

„Kalėdoms mes pradedame ruoštis labai anksti. Mūsų kalėdinis pasiruošimas jau būna rugsėjį“, – pastebėjo „Roko virtuvės“ ir vilos „Auska“ vadovas Rokas Galvonas.

Pasak pašnekovo, sutikti Naujuosius pajūryje yra gana populiaru, tačiau bus ir tokių svečių, kurie prie virtuvės šefų paruošto stalo viešbučio kambaryje ar restorane sės ir Kūčių vakarą.

„Mūsų Naujųjų metų programa startuos jau visai netrukus, bet jau turime tikrai daug užklausų. Kadangi prie jūros švęsti Kalėdas nori visi, smagu, kad turime nemažai rezervacijų, berods apie 70 proc. kambarių jau yra užimta. Esu nustebęs, kad žmonės Naujuosius metus ir Kalėdas pradėjo rezervuoti dar spalio mėnesį“, – dėstė R. Galvonas ir pridūrė, kad Palanga per šventes bus pilna.

Verslininkas pripažino, kad nemažai verslininkų baiminasi galimo karantino ir ribojimų, tačiau R. Galvono nuomone, laukti patvirtintų žinių iš Vyriausybės, ar per šventes bus karantinas ir neplanuoti šventinių veiklų – neprotinga.

Tiesa, pašnekovo teigimu, kainos viloje „Auska“ per žiemos šventes bus mažesnės nei vasaros sezono piko metu: šventinė programa čia kainuos apie 100 eurų asmeniui, o nakvynė, priklausomai nuo jo tipo, apie 90–200 eurų.

Nors svečių dėmesio vila ir sulaukia, tačiau verslininkas tvirtino, kad žiemos šventės nėra tas laikotarpis, kai užsidirbama itin daug.

„Kalėdos ir Naujieji metai niekuomet nebuvo super pelningi. Žmonės per Kalėdas daug investuoja į dovanas, bet aš negalėčiau įvardyti, kad Kalėdos yra atsigavimo metas. Galbūt kalėdiniai įmonių renginiai, kurių šiemet yra ypatingai mažai, nes įmonės bijo daryti juos“, – aiškino R. Galvonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt