Verslas

2021.11.16 15:03

Povilauskas: kitąmet būsto kainos gali augti dar dešimtadaliu

BNS2021.11.16 15:03

Šiemet jau 20 proc. padidėjusios būsto kainos kitąmet augs toliau, prognozuoja SEB ekonomistas. Tado Povilausko teigimu, Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka rudenį yra ramesnė nei šiemet pavasarį, kai atlaisvinus karantiną sandorių skaičius rekordiškai šoktelėjo aukštyn. 

„Manau, kad kitais metais sandorių skaičius nebus didesnis nei šiemet, gali būti, kad net šiek tiek mažesnis (...), bet kainos, manau, tikrai augs – šiuo metu galvojame apie 10 proc. kainų augimą. Šiemet būsto kainos jau yra padidėjusios 20 proc., todėl būsto įperkamumo rodikliai yra suprastėję“, – antradienį pristatydamas naujausias ekonomikos prognozes sakė T. Povilauskas.

„Tiesa, pastaruosius kelerius metus būsto kainos tikrai augo daug lėčiau nei pajamos, todėl susidarė tam tikras buferis amortizuoti tą dabartinį kainų augimą, tačiau reikia galvoti, ką daryti toliau, jeigu būsto kainų augimas kitąmet bus spartesnis nei tikimės dabar“, – pridūrė jis.

Pasak T. Povilausko, Lietuvos banko galimybės „šaldyti“ NT rinką yra ribotos, ypač nenorint sumažinti pirmojo būsto pirkėjų galimybių jį įsigyti.

„Todėl tai yra toks priminimas valdžios sektoriui, kad reikia galvoti apie planus, jei būsto kainų augimas nesulėtės“, – tvirtino SEB ekonomistas.

Jo teigimu, kol kas negalima teigti, kad būsto kainos jau yra pernelyg nutolusios nuo tikrosios vertės, tačiau sąlygos būsto įperkamumui prastėti yra palankios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt