Verslas

2021.11.05 10:33

Seimo komitetas pritarė NPD didinimui: mažiausiai uždirbantieji kišenes papildytų 65 eurais

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.11.05 10:33

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Vyriausybės siūlymui neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) kitąmet didinti 60 eurų iki 460 eurų. Didžiausią to naudą pajustų uždirbantys minimalų darbo užmokestį. Jiems atlyginimas į rankas augtų 65 eurais. 

Penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė, kad NPD kitąmet didėtų iki 460 eurų. Šiam sprendimui neprieštaravo nė vienas komiteto narys.

Jeigu tvirtinant 2022 m. biudžetą bus pritarta, kad minimalus atlyginimas būtų padidintas iki 730 popieriuje, tokiu atveju mažiausias pajamas gaunantys asmenys nuo Naujųjų metų kišenes papildytų 65 eurais.

BFK pirmininko Mykolo Majausko teigimu, NPD didinimas papildomai iš biudžeto pareikalaus 74,1 mln. eurų.

Seimo komitete taip pat buvo svarstytas ir prezidento siūlymas NPD didinti 50 eurų, Darbo partijos frakcijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, Lino Kukuraičio pasiūlymai dėl NPD.

BFK posėdyje dalyvavęs prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius priminė, kad dar pavasarį G. Nausėda siūlė NPD didinti 50 eurų, todėl, V. Augustinavičiaus teigimu, prezidentas pritaria dabartiniam Vyriausybės siūlymui NPD didinti dar sparčiau.

„NPD nauda yra akivaizdi, o didžiausią naudą pajus mažiausiai uždirbantys asmenys. (...) Prezidento nuomone, poreikis didinti NPD per pastaruosius keletą mėnesių padidėjo, nes matome augančias kainas. Prezidento nuomone, yra gerai, kad gyventojų lūkesčiai dėl NPD yra atliepiami ir siūloma NDP didinti ne 50 eurų, o netgi daugiau – 60 eurų“, – prezidento poziciją pristatė V. Augustinavičius.

Savo ruožtus Mykolas Majauskas akcentavo, kad socialinė atskirtis didėja, todėl labai svarbu užtikrinti augančias pajamas mažiausiai uždirbantiems žmonėms.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad dėl NPD didinimo papildomą naudą pajus trys ketvirtadaliai (apie 73 proc.) visų dirbančiųjų, o NPD didinimo naudą pajustų visi, uždirbantys iki 1 VDU.

Be to, siūloma neįgaliesiems bei riboto darbingumo žmonėms NPD didinti nuo 645 iki 740 arba nuo 600 iki 690 eurų, priklausomai nuo neįgalumo ar darbingumo lygio.

Šiuo metu maksimalus NPD dydis yra 400 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt