Verslas

2021.10.29 12:46

Pajūrio verslininkus džiugina ilgasis savaitgalis: lietuviai nedarbo dienas skirs poilsiui kurortuose

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.29 12:46

Ilgasis savaitgalis į pajūrį vilioja poilsiautojus. Žmonės į pajūrį pradės plūsti jau penktadienį. Dauguma žmonių renkasi poros ar trijų nakvynių poilsį. Tiesa, verslininkai pastebi, kad nors poilsiautojai viešnages pajūryje planavo ne paskutinę akimirką, rezervacijos vis kinta – prieš pat atvykstant kai kurių žmonių planus koreguoja pandemija.

Į Palangą sugrįš gyvybė

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį pajūryje netrūks žmonių šurmulio, o verslininkų laukia tikras darbymetis – šiomis dienomis laukiama poilsiautojų gausos.

„Šis savaitgaliai po vasaros – dabar toks savaitgalinis sezonas, kai visi savaitgaliai pilni, o darbo dienomis Palanga ištuštėja. Dabar smagu, kad prisipildo ne porai dienų, o visoms keturioms dienoms. Užsipildęs yra praktiškai visas viešbutis – sugrįš gyvybė į Palangą“, – LRT.lt teigė viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas Kristupas Šliogeris.

Svečių kurorte turėtų būti ir ateinančią savaitę, mat bent jau į „Palangos žuvėdrą“ poilsiautojai trauks moksleivių atostogų metu.

„Yra vaikų atostogos ir tai iškart jaučiasi. Darbo dienomis viešbutis nėra sausakimšas, bet suaktyvėjimas kitą savaitę tikrai bus. Smagu, kad lietuviai rudeniniam ramiam poilsiui renkasi Palangą, Lietuvą“, – pastebėjo verslininkas.

Pastebima, kad pandemija pakeitė žmonių poilsio įpročius – daugybė lietuvių vis dar atsargiai žiūri į keliones po svečias šalis ir noriau renkasi Lietuvos kurortus.

„Tai džiugina ir tikimės, kad tie įpročiai neišblės, kai sienos laisvai atsidarys“, – vylėsi pašnekovas.

Dauguma viešbučių užsipildė visiškai

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir dauguma kitų kurorto viešbučių.

„Matome, kad kadangi laukia keturios laisvos dienos, tai ir žmonių bus daugiau, pasiskirstys jie per tas dienas. Žmonių tikrai bus daugiau“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Poilsiautojai į Palangą plūstelės jau penktadienį, tačiau didžioji dauguma trumpas atostogas kurorte pradės šeštadienį.

Daugiausia svečių viešbučiuose apsistoti yra suplanavę dviem paroms, tačiau nemažai ir tokių, kurie Palangoje praleis ir tris paras.

Tiesa, išskirtinio susidomėjimo galimybe apsistoti visai savaitei, nuo darbų atitrūkus ir lapkričio 3–5 dienomis, nepastebima.

„Matome, kad vieni atvyksta savaitgaliui. Kitą savaitę vaikų atostogos, tai kiti atvyksta, tačiau taip pat dviem, trims paroms. Dažniausiai dviem. Kiti šį savaitgalį prasitęsia parai“, – pastebėjo I. Valaitienė.

Ilgąjį savaitgalį nakvynių kainų amplitudė – plati. Nakvynė trijų žvaigždučių dviviečiame kambaryje su pusryčiais šiomis dienomis vidutiniškai kainuoja apie 65–75 eurai, tokio pat pasiūlymo keturių žvaigždučių viešbutyje kaina prasideda vidutiniškai nuo 75 eurų.

Savaitės pabaigoje daugumos Palangos viešbučių užimtumas siekė apie 90–95 proc.

„Vis tiek pandemija egzistuoja. Žmogus planuoja, bet paskutinę minutę tie planai keičiasi, aplinkybės keičiasi, tai būna, kad turi anuliuoti, į jų vietą kiti užsisako. Kaita yra. Bet tikrai ilgasis savaitgalis kurortui duos didesnį srautą“, – teigė I. Valaitienė.

Neringą lankys ir po ilgojo savaitgalio

Atgyti planuoja ir po vasaros jau nurimusi Neringa, kur taip pat laukiama poilsiautojų.

„Neringoje apgyvendinimo sektoriuje daug objektų užsidaro žiemos sezonui, bet pasirinkimo, kur apsistoti, dar yra. Atvykusieji net ir šiuo metu gali mėgautis gamta, vaikščioti, kvėpuoti grynu oru, gėrėtis vaizdais nuo Neringos panoramų. Ilgąjį savaitgalį apgyvendinimo sektoriaus užimtumas svyruoja nuo 70 iki 100 proc. Populiariausia yra Nidos gyvenvietė“, – apibendrino Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Anot Neringos apgyvendinimo sektoriaus atstovų, daugumos poilsiautojų viešnagė numatoma nuo penktadienio iki antradienio.

„Taip pat kai kurios apgyvendinimo įstaigos teigė, kad po ilgojo savaitgalio nuo lapkričio 4 dienos laukiama daugiau turistų nei įprastai ne sezono metu“, – dėstė E. Lubickaitė.

Apgyvendinimo sektoriaus atstovai tvirtina, kad ilgąjį savaitgalį nakvynių kainų nekėlė, todėl paros kainos priklausomai nuo kambarių tipų ar papildomų paslaugų svyruoja nuo 40 iki 170 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt