Verslas

2021.10.28 08:44

Armonaitė tikisi pandemiją išgyventi be karantino, bet ribojimai gali griežtėti

atnaujinta 09.20
Erika Alonderytė, BNS2021.10.28 08:44

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako besitikinti, jog koronaviruso pandemija Lietuvoje bus išgyventa be karantino, tačiau ji neatmeta, kad ribojimai dar gali griežtėti.

Anot ministrės, pastaruoju metu girdima pasipiktinimų dėl galimybių paso, tačiau jei jis būtų atšauktas, susirgimų atvejams toliau augant, tektų įvesti karantiną.

„Tikslas yra visomis priemonės siekti, jog Lietuvoje nebūtų karantino, kad nereikėtų uždaryti veiklų, riboti verslų darbo laiko ir kitų dalykų“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.

„Griežtesni apribojimai esant galimybių pasui, galbūt dar jų ir bus, aš neatmetu. Tokių, kur reikėtų laikytis didesnių atstumų, aukštesnių higienos reikalavimų, tvarkingai užsidėti kaukę, o ne ant smakro. Jie išliks ir jie reikalingi, jie yra būtini“, – pridūrė ji.

Nuo penktadienio visose šalies vaistinėse, kuriose gyventojai aptarnaujami be galimybių paso, įsigaliojo papildomas reikalavimas užtikrinti minimalų 30 kv. metrų prekybos plotą vienam klientui arba vienu metu aptarnauti tik vieną žmogų.

Vaistinėms tokią tvarką sukritikavus, A. Armonaitė teigė, kad dėl ploto užtikrinimo vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija konsultuojasi ir planuoja pokyčius.

A. Armonaitė apie vizitą JAE: sutarėme organizuoti Dubajaus ir Lietuvos startuolių mainus

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad po vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose rezultatai artimiausiu metu nepasimatys, nes, pasak jos, dar tik buvo užmegzti ryšiai. Visgi, pasak jos, jau yra derinami pirmieji konkretūs planai dėl startuolių.

„Sutarėme organizuoti Dubajaus ir Vilniaus ar Lietuvos ir JAE startuolių mainus, kur tiek mūsiškiai, tiek jų startuoliai atvyktų į mūsų šalis, dalyvautų ekosistemoje ir galbūt ką nors įdomaus ir inovatyvaus sukurtų. Man atrodo, kad tai yra gera pradžia ir, tikiuosi, kad iš to Lietuvos ekonomikai bus ir apčiuopiamų rezultatų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Armonaitė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė kartu su premjere Ingrida Šimonyte su vizitu vyko į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), kur dalyvavo pasaulinės parodos „EXPO 2020“ Lietuvos nacionalinės dienos ir kituose renginiuose, susitiko su aukšto lygio JAE pareigūnais.

Vizito metu vietos verslo ir valdžios atstovams buvo pristatyta Lietuvos investicinė aplinka ir aptarti būdai, kaip aktyvinti glaudesnį abiejų šalių verslo dialogą tiek tradiciniuose, tiek aukštųjų technologijų sektoriuose. Tuo pačiu metu JAE sostinėje lankėsi Lietuvos įmonių atstovai, ieškantys kontaktų su Dubajaus verslu.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, Jungtiniai Arabų Emyratai pagal prekybos mastą yra antri didžiausi Lietuvos partneriai Persijos įlankos regione. 2020 m. dvišalė prekybos apyvarta siekė 58 mln. eurų. Tiesioginės JAE investicijos Lietuvoje siekė 119 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt