Verslas

2021.10.27 18:44

„Achemos“ profsąjungos vadovė: toliau neveiks vienas amoniako cechas, bus stabdoma jėgainė

BNS2021.10.27 18:44

Dėl išaugusių dujų kainų gamybą sumažinusi Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ lapkritį planuoja dirbti panašiu pajėgumu, kaip ir spalio mėnesį, – veiks vienas iš dviejų amoniako gamybos cechų, bet veiklą atnaujins salietros cechas. Be to, bus stabdoma kogeneracinė jėgainė.

Į prastovas ir toliau bus išleista apie 60 darbuotojų, teigia bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė.

„Bendrovės vadovas oficialiai informavo, kad lapkričio mėnesį planuojama dirbti su vienu amoniako cechu. Tai reiškia, kad vieno cecho darbuotojams bus skelbiama prastova. Tai pat veiklos toliau nevykdys keturi skyriai, tačiau spalį neveikęs kalcio amonio salietros cechas jau dirbs, o bus stabdoma kogeneracinė jėgainė“, – BNS sakė Birutė Daškevičienė.

Pasak jos, tai pat paskelbta, kad prastovose esantiems darbuotojams atgaline data – nuo spalio 1 dienos nebus mokamos 7 proc. individualių rodiklių premijos.

Didžiausia dujų vartotoja šalyje „Achema“ rugsėjo pabaigoje pranešė, kad jos veikla dėl brangstančių dujų ir kitų energetikos šaltinių tapo nuostolinga, todėl sustabdė tris gamybos agregatus, įskaitant amoniako gamybos cechą. Tuomet teigta, kad į prastovas gali būti išleista apie trečdalis darbuotojų, arba maždaug 400 žmonių, tačiau vėliau patikslinta, jog prastovose yra apie 60 darbuotojų.

80 proc. „Achemos“ produkcijos savikainos sudaro dujų kaina. „Achemos“ vadovas Ramūnas Miliauskas tuomet neatmetė galimybės, kad jei ji ir toliau laikysis aukštumose, gali tekti stabdyti kitus gamybos padalinius.

Dujų kainos Europoje šiemet pašoko daugiau kaip tris kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt