Verslas

2021.10.28 11:27

LRT trumpai. Laukia 4 nedarbo dienos: kaip ilgąjį Vėlinių savaitgalį dirbs prekybos centrai

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.10.28 11:27

Per ilgąjį keturių dienų savaitgalį visi prekybos tinklai žada dirbti kaip įprasta.

„Mūsų parduotuvės šį ilgąjį savaitgalį dirbs kaip įprasta. Prašome klientų planuoti savo apsipirkimus, atvykti į parduotuves su veido kaukėmis, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo ir kitų saugumo priemonių“, – akcentavo „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Tą patį patvirtino ir „Lidl“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė: „Ilgąjį savaitgalį visos „Lidl“ parduotuvės dirbs įprastu darbo laiku.“

Nekeisti darbo laiko žada ir prekybos centrai „Iki“, „Norfa“, „Rimi“.

Kadangi Visų Šventųjų diena, minima lapkričio 1-ąją, bus pirmadienį, o Mirusiųjų atminimo diena, arba Vėlinės, antradienį, mėgausimės net 4 dienų ilguoju savaitgaliu.

Gyventojai ilsėsis spalio 30–31 ir lapkričio 1–2 dienomis. Anksčiau ne darbo diena buvo laikoma tik lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, tačiau 2020 metais pirmą kartą laisvadienį turėjome ir lapkričio 2-ąją.

Dar 2019 metais pasigirdo siūlymų lapkričio 2-ąją įteisinti kaip ne darbo dieną. Galiausiai Seimas balsų dauguma patvirtino šią Darbo kodekso pataisą, numatančią, kad lapkričio 2-oji – Vėlinės – būtų įtraukta į oficialių šventinių dienų sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt