Verslas

2021.10.27 15:29

Navickienė sureagavo į kritiką dėl pensijų didinimo: nesuklyskime girdėdami tam tikrus vertinimus

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.10.27 15:29

Reaguodama į kritiką dėl to, jog biudžete numatyta sparčiau didinti bazinės pensijos dydį, socialinės apsaugos ir darbo ministrė atkreipia dėmesį, kad jos augimas nepanaikina turimo darbo stažo įtakos bendram pensijos dydžiui.

„Dar kartelį noriu pabrėžti ir akcentuoti, kad nesuklystume girdėdami tam tikrus vertinimus“, – sakė ji.

Seime šiuo metu svarstomi biudžeto pakeitimai, daug diskusijų kelia klausimas dėl pensijų. Vienas iš argumentų – labiau augs stažo neturinčių žmonių pensijos, nei tų, kurie išdirbo daugiau metų.

Paklausta, kokia yra tokio siūlymo logika, M. Navickienė atkreipė dėmesį, jog pensijos susideda iš dviejų dalių: individualios ir bazinės, todėl, anot jos, nereikėtų suklysti girdint tam tikrus vertinimus.

„Bazinės dalies spartesnis augimas jokiu būdu nenutrina stažo įtakos. Žmonių, kurie sukaupė būtinąjį stažą ir daugiau, pensijos didės pagal tai, kokį stažą jie sukaupė, jeigu jie yra sukaupę 30 metų ir daugiau.

Jeigu kalbėtume apie tuos žmones, kurie yra sukaupę nuo 15 iki 30 metų stažą, šioje dalyje siūlomas įvesti tam tikras universalumas, kas reiškia 11 proc. pensijų gavėjų“, – žurnalistams sakė ministrė, pridurdama, kad tai palies 70 tūkst. žmonių.

M. Navickienė akcentavo, kad sparčiau yra indeksuojama individualios pensijos dalis.

„Mūsų nuomone, bazinės pensijos įtaka visai pensijai turėtų būti mažesnė. Šandien yra 60 proc. bazinės dalies įtaka ir tik 40 proc. individualios. Mūsų siūlymo esmė, kad didėtų inidividualios pensijos dalies įtaka bendrai pensijai ir piniginei išraiškai, tuo būdu dididant įmokėtų įmokų ir išmokų ryšį, t.y., kad didėjant tai daliai stiprėtų ryšys tarp žmogaus įmokėtų įmokų ir tarp to, kokia jo pensija yra“, – paaiškino socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Seime buvo pristatytas 2022 m. šalies biudžeto projektas, jis dar bus svarstomas.

Biudžete suplanuotas viešojo sektoriaus ir mažiausiai uždirbančiųjų atlyginimų augimas, pensijų didėjimas, naujų mokesčių įvesti nenumatyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt