Verslas

2021.10.27 13:26

Seime skinasi kelią idėja viešinti paramos gavėjus ir davėjus

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.10.27 13:26

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas žada parengti įstatymų pataisas, kurios įpareigos Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) visuomenei atskleisti įmonių ir organizacijų gaunamą paramą bei jos davėjus.

„Ar nederėtų visuomenei atskleisti visus juridinius asmenis, kurie teikia labdarą ir paramą, bei jos gavėjus. Jau dabar pagal galiojantį įstatymą Mokesčių inspekcija gauna informaciją, kas teikia paramą ir kas ją gauna, koks jos dydis ir kokiu tikslu ji teikiama“, – trečiadienį komitete pareiškė M. Majauskas.

„Viešimas veiktų kaip tam tikra prevencijos priemonė, klondaikas žurnalistiniams tyrimams, šiek tiek atlaisvintų rankas STT“, – pridūrė jis.

Finansų viceministrė Rūta Bilkštytė sako, kad tokios informacijos viešinimas būtų naudingas, tuo metu VMI Tiesioginių mokesčių skyriaus vedėjas Rolandas Ragėnas tvirtino, kad inspekcija galėtų tai padaryti, o tam tereikia tik įpareigosiančios įstatymo pataisos. M. Majauskas pažadėjo pakeitimą netrukus parengti.

R. Ragėno teigimu, paramos kasmet suteikiama vis daugiau, tačiau dėl koronaviruso pandemijos jos mastas šiek tiek prislopo.

„Jeigu 2018 metais iš viso buvo suteikta 157 mln. eurų paramos pinigais, paslaugomis bei daiktais ir materialinėmis vertybėmis, tai 2019 metais jau 214 mln. eurų. Parama 2018 metais pasiekė 11,3 tūkst. gavėjų, 2019 metais – 10,9 tūkst.“, – komiteto posėdyje sakė R. Ragėnas.

Pasak jo, 2020 metais 180 mln. eurų paramos paskirstyta 10,5 tūkst. įmonių ir įstaigų.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Darius Urbonas taip pat siūlo įstatyme numatyti, kad paramos ir labdaros davėjai negalėtų lėšų skirti su jų veikla tiesiogiai susijusiems juridiniams ar fiziniams asmenims.

„Kaip turime Sporto fondą, galime turėti ir Sveikatos fondą, į kurį galėtų būti teikiama parama, o paskui lėšos skirstomos pagal projektus“, – teigė prezidentūros atstovas.

Be kita ko, D. Urbonas siūlė stiprinti pranešėjų statusą ir didinti jiems atlygius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt