Verslas

2021.10.26 20:00

Pandemija nemažina noro švęsti: naktiniuose klubuose savaitgalį planuojami Helovino vakarėliai

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.10.26 20:00

Šiemet lapkritis mums atneša ilgąjį savaitgalį, per kurį netrūks ir Helovino vakarėlių. Nors kai kurie naktiniai klubai pastebi, kad lankytojų srautas, pradėjus veikti galimybių pasui, sumažėjo, o ir šalyje vis labiau auga naujų koronaviruso atvejų skaičius, tai neslopina gyventojų noro švęsti.

Pamažu atsigauna

Štai Vilniuje įsikūrusio naktinio baro „Rumor Lounge“ vadovas Piero Buttazzo jau ruošiasi savaitgalį čia vyksiančiam Helovino vakarėliui.

„Taip, šį savaitgalį bus Helovino vakarėlis“, – sako jis ir priduria, kad renginys planuojamas be išankstinių bilietų.

P. Buttazzo tvirtina, kad galimybių paso patikra naktiniame bare vyksta gana sklandžiai, o su šio dokumento neturinčiais klientais beveik netenka susidurti.

„Dabar visi turi galimybių pasus, labai mažai žmonių bando patekti be galimybių paso. Visi žino, kad jeigu nori į klubą, turi paruošti galimybių pasą, jei neturi – neini. Problemų mažai“, – pažymi P. Buttazzo.

Nors naktinio baro vadovas neslepia, kad padėtis nėra tokia, kokia buvo iki karantino, verslas, jo teigimu, pamažu atsigauna.

„Nėra taip, kaip anksčiau, bet po truputį viskas grįžta prie normalios [situacijos, – LRT.lt]“, – trumpai priduria jis.

Su pandemija susigyvena

Sostinės Gedimino prospekte esančio naktinio klubo „Chaos“ (buvęs „Cocainn“) vadovas ir savininkas Benas Antaniūnas sako, kad čia taip pat organizuojamas vakarėlis.

B. Antaniūnas akcentuoja, kad pagrindinė naktinio klubo auditorija yra studentai, kurių nemaža dalis pasiskiepiję, todėl baimės dėl COVID-19 jaučiama mažiau.

„Kadangi studentai ir į paskaitas, ir visur kitur eina su galimybių pasu, tai visi ir pasiskiepiję. [...] Mūsų auditorija lyg ir nebijo to kovido, gal žmonės susigyveno. Dėl to, kad įvedė galimybių pasą, pas mus klientų kaip ir nesumažėjo“, – teigia B. Antaniūnas.

Konfliktų su asmenimis, neturinčiais galimybių paso, čia taip pat nepasitaiko, tvirtina jis.

„Tiesiog atsirado dar viena patikra. Anksčiau tikrindavome, kad žmogus metų turėtų, o dabar ir galimybių pasą. Truputį didesnės eilės prie įėjimo, kaip ir visur“, – kalba B. Antaniūnas.

Bando prasmukti be ar su negaliojančiu galimybių pasu

Net keli Helovino vakarėliai rengiami Kauno naktiniame klube „DejaVu“. „Turėsime net keturis vakarėlius: du uždarus 27–28 dienomis ir du atvirus 30–31 dienomis. Vakarėliai vyks ir su išankstiniais bilietais, ir bus galima nusipirkti vietoje“, – teigia klubo atstovas Tomas Gutermanas.

Jis priduria, kad, įsigaliojus galimybių pasui, lankytojų srautai smarkiai sumažėjo.

„Pirmąkart įvedus galimybių pasą žmonių skaičius drastiškai smuko iki – 70 proc. Mes įvedėme galimybių pasą dar iki nustatyto privalomo termino“, – sako T. Gutermanas.

Vis dėlto, jo teigimu, augant pasiskiepijusių žmonių skaičiui, didėja ir lankytojų srautas.

„Džiaugiamės, kad žmonės yra sąmoningi ir skiepijasi“, – akcentuoja T. Gutermanas.

Jo tvirtinimu, beveik 95 proc. klientų žino, jog būtina turėti galimybių pasą.

„Dažniausiai lankytojai juos turi arba išsiima prisijungę prie sistemos. Tenka susidurti ir su asmenimis, kurie bando patekti be arba su negaliojančiu galimybių pasu. Tokių klientų griežtai nepriimame“, – teigia T. Gutermanas.

Pastebi mažesnius žmonių srautus

Kaune veikiančiame klube „Taboo“ Helovinas savaitgalį taip pat bus švenčiamas.

„Vakarėlis vyks per tikrąjį Heloviną. Matėme, kad daug kas organizuoja kitomis dienomis, tačiau mūsų bus 31 dieną, kada turi būti tikrasis Helovinas“, – LRT.lt nurodo naktinio klubo administratorė.

Naktinio klubo atstovė tvirtina, kad, įsigaliojus galimybių pasui, lankytojų kaipmat apmažėjo.

„Aišku, žmonės pasidaro testus. Gerai, kad bent antigeno testas dabar yra tinkamas. Anksčiau, kai buvo tik PGR testas, iš esmės buvo neįmanoma, nes tai žmonėms kainuoja išties didelius pinigus.

Tikrai jaučiamas sumažėjimas, nes, manau, žmonės nesidomi, kad ir kitais būdais [testavimu, – LRT.lt] galima gauti galimybių pasą ir patekti į klubą“, – dėsto ji.

Šiemet ilgasis Vėlinių savaitgalis truks keturias dienas. Premjerė Ingrida Šimonytė neslėpė, kad būtent šis ilgasis savaitgalis kelia susirūpinimą dėl galimo naujų koronaviruso atvejų skaičiaus augimo.

Nauja realybė su galimybių pasu

LRT.lt primena, kad prieš daugiau nei mėnesį Lietuvoje pradėti taikyti ribojimai galimybių paso neturintiems asmenims. Galimybių paso nuo rugsėjo 13 dienos reikia lankantis kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose, didesnėse parduotuvėse, grožio salonuose, renginiuose ir kitur.

Šio paso neturintiems gyventojams kontaktinės paslaugos negali būti teikiamos ir jie negali dalyvauti renginiuose, išskyrus nutarime numatytas išimtis.

Neturintys galimybių paso viešojo maitinimo įstaigų klientai gali sėdėti lauke prie staliukų. Lankytojai maistą ir gėrimus gali vartoti prie vieno stalo leidžiant būti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Kaip nurodoma Vyriausybės nutarime, neturintiesiems galimybių paso ir toliau galima lankytis komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, jeigu juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Galimybių paso neturintys žmonės gali lankytis muziejų ekspozicijose, parodose, bibliotekose, kai norima atsiimti ar grąžinti knygas.

Gavimo sąlygos

LRT.lt primena, kad galimybių pasą gali gauti asmenys, kurie yra pasiskiepiję pagal visą skiepijimo schemą ir įgiję imunitetą, taip pat persirgę koronavirusine infekcija, kai tai patvirtinta PGR, antigeno ar serologiniu testu, taip pat vaikai iki 16 metų. Testus privalu atlikti privačioje klinikoje savo lėšomis.

Galimybių pasas bus suteikiamas ir tiems gyventojams, kurie yra paskiepyti skirtingomis vakcinomis, bet baigtas visas skiepijimo kursas.

Asmenims, kurie skiepytis negali dėl medicininių priežasčių, valstybė suteiks galimybę testus atlikti nemokamai mobiliuosiuose punktuose.

Galimybių pasas galioja 2 mėnesius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt