Verslas

2021.10.26 12:44

Pasipylus pažeidimams dėl svetimų galimybių pasų, prakalbo apie būtinybę parodyti ir asmens dokumentą

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.26 12:44

Policijai pradėjus keliasdešimt tyrimų dėl svetimo galimybių paso naudojimo, kalbama apie variantą su galimybių pasu žmonėms privalomai parodyti ir asmens dokumentą.

Prekybos tinklų atstovai sako, kad tai apsunkintų dokumentų tikrinimo procesą. Tinklo „Iki“ atstovė Vaida Budrienė mano, kad parduotuvėse susidarytų eilės, be to, apsaugos darbuotojams gali trūkti kompetencijų.

„Apie 10 tūkst. žmonių į parduotuvę ateina per tris dienas, tai įsivaizduokite, koks tai yra kiekis. Ir apsaugos darbuotojui reikėtų be galimybių paso dar patikrinti asmens dokumentą. Mes tikrai nelabai pritartume tokiam žingsniui, nes tikrai susidarytų eilės, juolab apsaugos darbuotojas tikrai nėra pareigūnas, jis neturi tokių kompetencijų, kad pažiūrėtų tą dokumentą, aiškiai išsinagrinėtų“, – dėsto V. Budrienė.

Premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė priduria, kad apie papildomas priemones dėl galimybių paso tikrinimo svarstoma atsargiai, nes su pandemijos valdymu susijusius pokyčius visuomenė priima sudėtingai.

„Kiekvieną tiek ribojimą, tiek atlaisvinimą įvedant tikrai Vyriausybė kalbasi, diskutuoja su visais, girdi visas nuomones, patys suprantame, kad tiesiog būtų papildomas krūvis tiems apsaugos darbuotojams. Kyla tas nepasitenkinimas, žmonės yra pavargę, iš tiesų į kiekvieną naują sugriežtinimą reaguoja jau net ir tokiais drastiškais metodais“, – LRT RADIJUI sako premjerės patarėja.

Praėjusį savaitgalį per policijos surengtą akciją prekybos centruose užfiksuoti 38 pažeidimai, kai asmenys naudojosi ne jiems priklausančiu galimybių pasu. Dėl to pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt