Verslas

2021.10.26 08:42

Teismas: „Litesko“ 0,7 mln. eurų sutartis su „Remanu“ – teisėta

BNS2021.10.26 08:42

Energetikos objektų statybos bendrovei „Elektrėnų energetikos remontas“ nepavyko sustabdyti pernai lapkritį Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos bendrovės „Litesko“ skelbto 0,7 mln. eurų vertės konkurso. Jį laimėjusi bendrove „Remanas“ Marijampolės katilinėje įrengs oro taršą mažinantį filtrą.

Lietuvos apeliacinis teismas spalio 21 dieną paliko galioti „Elektrėnų energetikos remontui“ nepalankią Vilniaus apygardos teismo rugpjūčio nutartį, pagal kurią „Litesko“ teisėtai su „Remanu“ gegužę pasirašė sutartį.

„Bent vienos tinkamai įvykdytos dūmų valymo įrenginio sutarties pakako, kad tiekėjas („Remanas“ – BNS) kvalifikacijos reikalavimus atitiktų. Priešingas aiškinimas, kad tiekėjas turėjo papildomai pagrįsti savo kvalifikaciją, sudarytų prielaidas skaidrumo, proporcingumo, lygiateisiškumo principų pažeidimui“, – rašoma teismo nutartyje.

Konkurse dalyvavęs, tačiau dėl per didelės kainos iš jo eliminuotas „Elektrėnų energetikos remontas“ teigė, kad „Remanas“ neturėjo tinkamos kvalifikacijos, nes ne pats atliko dūmų valymo įrengimo darbus.

Teismo nuomone, „Remano“ kvalifikacija buvo tinkama, todėl „Litesko“ neturėjo pagrindo jo pašalinti iš konkurso ar nesudaryti sutarties.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt