Verslas

2016.10.28 16:09

OPEC narių atstovai susirinko aptarti produkcijos mažinimo

ELTA2016.10.28 16:09

Penktadienį Vienoje Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) nariai susirinko į oficialų susitikimą, kurio tikslas – susitarti dėl visų naftos produkcijos ribojimo susitarimo detalių. Apie tai praneša „Reuters“.

Susitarimas riboti produkciją – sutinka OPEC nariai – kasdien atrodo vis sudėtingesnis.

Penktadienį Vienoje susirinko Aukšto lygio komiteto, sudaryto daugiausiai iš OPEC vadovų ir šalių narių atstovų, nariai, atskaitingi savo šalių ministrams.

Praėjusį mėnesį Alžyre OPEC nariai susitarė mažinti naftos produkciją iki 32,50–33,0 mln. barelių per parą – tai pirmasis produkcijos ribojimas nuo 2008 m., skirtas pakelti naftos kainoms rinkoje.

Susitarimo įgyvendinimui gali sutrukdyti Irakas, nenorintis dalyvauti susitarime, taip pat Iranas, Libija ir Nigerija, kurių produkciją kurį laiką ribojo sankcijos arba konfliktai, todėl jos norėtų ją didinti. 

„Darosi itin sunku“, penktadienį sakė vienas iš OPEC delegacijos narių. – „Kasdien iškyla naujų problemų“.

Vis dėlto, OPEC vadovai, taip pat ir generalinis sekretorius Mohammedas Barkindas, mano, kad pavyks prieiti susitarimo.

„Mūsų svarstymai šiandien ir rytoj, su OPEC nepriklausančiais naftos gamintojais, gali turėti rimtų pasekmių rinkai, galbūt net ilgalaikį poveikį visai naftos pramonei“, – susitikime sakė M. Barkindas, rašoma tekste, kurį spaudai pateikė OPEC.

Komitetas negali nustatyti strategijos, bet gali pateikti rekomendacijas kitam OPEC ministrų susitikimui lapkričio 30 d., taip pat vyksiančiam Vienoje.

Vienas pagrindinių komiteto svarstomų klausimų – kiek savo gamybą turėtų apriboti kiekviena iš 14 OPEC narių. 

Susitikimas tęsis iki šeštadienio, kai komiteto nariai susitiks su OPEC nepriklausančių valstybių atstovais, nes OPEC norėtų, kad ir jos apribotų savo produkciją. OPEC nepriklausančios valstybės, kurių atstovai dalyvaus susitikime, yra Rusija, Kazachstanas, Meksika, Omanas, Azerbaidžanas, Brazilija ir Bolivija.