Verslas

2021.10.23 10:19

Armonaitė: Lietuva siekia aktyvesnių ryšių su Pietų Korėjos verslu

ELTA2021.10.23 10:19

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šeštadienį su Pietų Korėjos prekybos, pramonės ir energetikos ministru Sungwooku Moonu aptars Lietuvai aktualius pasiūlymus, kaip būtų galima paskatinti abipusę prekybą, ekonominius santykius ir investicijas, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Mūsų šalis Pietų Korėjos verslui gali pasiūlyti palankią investicinę aplinką, modernią infrastruktūrą, kvalifikuotą darbo jėgą. Korėja yra dešimtoji pagal dydį ekonomika pasaulyje, kurioje Lietuvos verslai galėtų atrasti ir savo nišas, tačiau abipusė prekyba dar nėra intensyvi. Pastaruoju metu daug dėmesio skiriame ekonominių santykių diversifikavimui Pietų Azijos šalyse, o Korėja šiame regione yra viena svarbiausių žaidėjų“, – sako ministrė A. Armonaitė.

Lietuvos galimybes aktyvinti abipusius verslo santykius šioje valstybėje turėtų sustiprinti Seule nuo rugsėjo 1 dienos įsteigta mūsų šalies ambasada.

A. Armonaitės teigimu, naują impulsą dvišaliam bendradarbiavimui galėtų suteikti Pietų Korėjos investicijos į aukštųjų technologijų ir gamybos sektorius. Ji išskiria kelias sritis, kuriose būtų galima pradėti glaudesnį bendradarbiavimą aukštųjų technologijų sektoriuose – tai gyvybės mokslai ir biotechnologijos, lazeriai, „fintech“, startuoliai, puslaidininkių gamyba.

Ministrė savo kolegai taip pat pristatys žaliojo koridoriaus stambiems investuotojams iniciatyvą, kuri numato greitesnes ir paprastesnes investuotojų įsikūrimo procedūras, konkurencingas mokestines paskatas ir mažesnę administracinę naštą verslui.

A. Armonaitė planuoja pakviesti Pietų Korėjos ministrą su verslo delegacija apsilankyti Lietuvoje. Vizito metu būtų galima plačiau pristatyti mūsų verslo ir inovacijų ekosistemą Pietų Korėjos įmonėms. Tai būtų gera proga pasirašyti susitarimo memorandumą dėl Lietuvos Respublikos ir Korėjos Respublikos verslo, inovacijų ir technologijų sričių bendradarbiavimo.

Sąlygos bendradarbiavimui tinkamos: pastaraisiais metais Lietuvos gyvybės mokslų sektorius smarkiai auga ir mūsų šalis turi tikslą tapti regioniniu gyvybės mokslų centru. Pietų Korėja yra viena iš pasaulio lyderių gyvybės mokslų ir sveikatos priežiūros – farmacijos, kosmetikos, medicinos prietaisų – srityse.

Lietuvos lazerių įmonės daugiau nei 90 proc. produkcijos eksportuoja į 100 pasaulio šalių, įskaitant pagrindines laboratorijas ir tyrimų centrus ES, JAV ir Japonijoje, o mūsų šalies bendrovė „Light Conversion“ jau įkūrusi savo atstovybę Pietų Korėjoje.

Prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Korėjos Respublikos praėjusiais metais sudarė 125 mln. eurų, ir pagal šį rodiklį Korėja yra 38-a Lietuvos prekybos partnerė. Pietų Korėjos verslas kol kas nėra tiesiogiai investavęs Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt