Verslas

2021.10.21 14:30

Ministras: prie privalomo skiepijimo kai kuriems darbuotojams idėjos Vyriausybė dar grįš

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.10.21 14:30

Paklaustas, ar svarstoma imtis griežtesnių pandemijos valdymo priemonių, pavyzdžiui, privalomo skiepijimo kai kurių profesijų atstovams, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad prie šio klausimo Vyriausybė dar grįš.

„Privalomo skiepijimo idėja Vyriausybėje buvo, šis klausimas nėra uždarytas, mes prie jo dar sugrįšime“, – tvirtino A. Dulkys.

Anot jo, kaip ir visi pasiūlymai, privalomo skiepijimo kai kuriems darbuotojams klausimas šiuo metu yra tarpinstituciniame derinime.

„Aš nieko nepasakysiu, ko jau nebuvo kalbėta. Taip, yra diskusijos, kad sveikatos apsaugos sistemoje dirbantys, socialinės rūpybos ir globos sistemoje dirbantys [darbuotojai – LRT.lt] galbūt turėtų būti pasiskiepiję, jeigu norėtų vykdyti šią profesinę veiklą, bet diskusija dar nėra baigta“, – nurodė ministras.

Anksčiau privalomo darbuotojų skiepijimo atsisakė

LRT.lt primena, kad anksčiau buvo siūloma, jog, Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ar karantiną visoje Lietuvoje dėl užkrečiamosios ligos, tam tikrų sričių darbuotojams būtų leidžiama dirbti tik pasiskiepijus. Vis dėlto, kaip akcentavo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, dėl tokio sprendimo dar reikia diskutuoti.

„Tebelieka ta diskusija dėl darbdavio galimybių reikalauti, jog tam tikri jo darbuotojai būtų pasiskiepiję ar dėl darbo organizavimo ypatumų, ar dėl veiklos ypatumų. Kaip esame aptarę, čia yra reikalavimas, kur dar reikia papildomų diskusijų, ar tai turėtų būti Darbo kodekso sudėtinė dalis su atitinkama derinimo procedūra, ar tai turėtų būti šio įstatymo pakeitimo dalykas“, – Vyriausybės posėdyje anksčiau kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė taip pat teigė, kad projekte pasiūlytos formuluotės galėtų būti įvairiai interpretuojamos.

„Pačiame projekte nebuvo aiškiai apibrėžta, apie kokius darbuotojus kalbame. Čia yra keletas klausimų, į kuriuos reikia sau atsakyti. Ar tai darbo organizavimo tam tikri klausimai, dėl kurių yra pasiūlymų taip pat ir iš darbdavių, kurie norėtų turėti galimybę tokį reikalavimą nustatyti dėl savo darbo organizavimo taisyklių. Akivaizdu, kad įstatymo projektas tokios situacijos neatlieptų. Pačios formuluotės, kurios buvo projekte pasiūlytos, būtų turbūt įvairiai interpretuojamos ir mažiausiai čia reikėtų įvairaus interpretavimo. Dėl to buvo sutarimas, kad tą klausimą reikia apsvarstyti“, – sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat pridūrė, kad Teisingumo ministerija turėjo abejonių dėl to, ar toks reikalavimas turėtų atsidurti užkrečiamųjų ligų įstatyme: „Manau, tos abejonės yra pagrįstos. Prie to klausimo mes galėtume sugrįžti prie šio įstatymo, bet, manau, pirmiausia reikia įvertinti, ar nereikėtų dėl to keisti Darbo kodekso. Labai gali būti, kad reikia tai ir daryti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt