Verslas

2021.10.21 13:52

Skuodis: verslas yra variklis, o Vyriausybė turi netrukdyti, o labiau padėti vystyti inovacijas

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.10.21 13:52

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusio dvi dienas truksiantis tarptautinis transporto ir inovacijų forumas. Į forumą nuotoliniu būdu valdomu automobiliu be vairuotojo atvykęs susisiekimo ministras Marius Skuodis pasidžiaugė, kad būtent Lietuvoje gimsta drąsūs, inovatyvūs sprendimai.

„Svarbu ne tik kurti inovacijas, dar svarbiau gebėti jas praktiškai pritaikyti ir panaudoti kuriant aukštos pridėtinės vertės produktus ir paslaugas. Štai mūsų kaimynai lenkai jau turi vandeniliu varomą lokomotyvą. Matome didžiulį potencialą logistikoje panaudoti dronus. Vis drąsiau kalbame ir apie vertikalią aviaciją“.

Susisiekimo ministras taip pat pažymėjo, kad skaitmenizacija ir žaliasis kursas gali tapti galimybe.

„Verslas yra variklis, o Vyriausybė turi netrukdyti, o labiau paskatinti ir padėti vystyti inovacijas ir technologijas. Iki šiol kiekvienas vilkikas, kertantis sieną, gabena ne mažiau šimto lapų pervežimui būtinų dokumentų.

Ministras pabrėžė, kad suskaičiavus visus vilkikus, kasdien kertančius sieną, vis dar susidaro tonos popieriaus.

„Skaitmenizuokime ir nereikės tų tonų popieriaus. Linkiu logistikos sektoriui sukurti tokius sprendimus, kurie prisidėtų prie tvarumo, kad planeta taptų švaresnė“, – pabrėžė ministras.

Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę Virginijus Sinkevičius pabrėžė, kad klimato kaitai vakcinos nėra, o iššūkių mastas tik didėja. Lietuvoje transporto sektorius atsakingas už 30 procentų emisijų.

„Tam, kad išliptume iš šios duobės, sumažintume emisijas ir efektyviai eitume žaliojo kurso keliu, būtinos inovacijos, nauji sprendimai, drąsa ir laisva mintis. Pirmuosius pozityvius žingsnius matome, tokius kaip Klaipėdoje gaminamą elektrinį autobusą, kuriuo išties didžiuojuosi kaip lietuvišku produktu, pagamintu iš europietiškų detalių.“

„Tikiu, kad Lietuva, turinti intelektinio potencialo ir gebanti greitai prisitaikyti prie pokyčių ir naujų iššūkių, gali išnaudoti galimybes tapti žaliojo kurso lyderiu. Transporto ir logistikos sektorius prie to gali ir turi reikšmingai prisidėti, rodydamas lyderystę inovacijose. Reikia skatinti verslo ir Vyriausybės bendradarbiavimą ir palaikyti naujus, drąsius sprendimus bei laisvą mintį. Tuomet inovacijų priekyje bus Vytis ir galėsime kalbėti apie aukštos pridėtinės vertės Lietuvos ekonomiką“, – apibendrino V. Sinkevičius.

Forumo iniciatorius Transporto inovacijų asociacijos vadovas Jurgis Adomavičius pažymėjo, kad jau trečius metus Transporto inovacijų asociacijos organizuojamas Forumas tapo ne tik reikšmingu įvykiu transporto ir logistikos sektoriui, bet ir svarbia platforma kalbėti apie aktualiausius iššūkius ir ieškoti geriausių sprendimų.

„Tai, kad šiemet partneriu tapo Susisiekimo ministerija, rodo verslo ir Vyriausybės partnerystę skatinant inovacijas ir kuriant tvarų transporto ir logistikos sektorių“.

Forume savo įžvalgomis dvi dienas dalinsis transporto ir logistikos sektoriaus lyderiai, startuolių atstovai, bus rengiamos transporto ir logistikos srities startuolių prisistatymų sesijos, veiks inovatyvių transporto sprendimų ekspozicija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt