Verslas

2021.10.21 13:15

Į parduotuvės „Rimi“ apsaugininką šovęs pirkėjas suimtas 15-ai parų

Ingrida Steniulienė, BNS2021.10.21 13:15

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį 15-kai parų leido suimti į parduotuvės „Rimi“ apsaugininką šovusį pirkėją.

„Teismas prokuratūros prašymą tenkino iš dalies“, – BNS sakė teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė.

Prokuratūra įtariamąjį prašė suimti mėnesiui.

Prokuroras būtinybę skirti suėmimą per teismo posėdį motyvavo dviem įstatyme numatytais pagrindais – įtariamasis gali bėgti ir slėptis nuo teismo bei trukdyti procesui.

Teisėja Ingrida Mikužytė suėmimą skyrė remdamasi vienu pagrindu – įtariamasis gali trukdyti procesui, daryti poveikį liudytojams ir nukentėjusiajam.

Kaip skelbta, konfliktas dėl apsauginės veido kaukės nedėvėjimo kilo antradienį Karoliniškėse, L. Asanavičiūtės gatvėje esančioje parduotuvėje „Rimi“.

Vėliau per konfliktą lauke pirkėjas panaudojo teisėtai laikomą „Glock“ pistoletą ir apsaugos darbuotojui peršovė kojas.

1983 metais gimęs apsaugos darbuotojas išgabentas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę,1979 metais gimęs įtariamasis buvo sulaikytas, ginklą paėmė policijos pareigūnai.

Apsaugininkas iki šiol gydomas ligoninėje

„Grifs AG“ Rinkodaros vadovė Rūta Juodeikė BNS sakė, kad apsaugininko sužalojimai yra pakankamai sunkūs, ligoninėje jam atliktos kelios operacijos, laukia dar viena.

„Mes nežinom, kada jis bus išrašytas iš ligoninės, panašu, kad labai greitu metu jo neišrašys, nes sužalojimais pakankamai sunkūs. Laukiam žinių iš medikų, labai svarbios yra rekomendacijos dėl gydymo, tai svarbu“, – BNS sakė R. Juodeikė.

Pasak jos, nukentėjęs apsaugininkas yra ilgametis darbuotojas, saugos įmonėje dirbęs su pertraukomis.

„Jis yra labai geras darbuotojas, mes jį charakterizuojam kaip labai gerą darbuotoją, įvykio metu jis veikė profesionaliai, jis negalėjo numatyti tokių aplinkybių, numatyti tokios įvykių eigos yra neįmanoma. Mūsų įmonė jam yra numačiusi finansinių priemonių paketą, psichologinę pagalbą jam ir pagalbą jo artimiesiems, teisinę pagalbą. Mūsų įmonės istorijoje, kad prieš apsaugos darbuotoją buvo panaudotas ginklas, nėra buvę, visa mūsų bendruomenė yra šokiruota“, – BNS sakė R. Juodeikė.

Įmonė „Grifs AG“ Lietuvoje veikia 18 metų. Visi įmonės darbuotojai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų. Po incidento „Rimi“ nebuvo atsisakiusių dirbti darbuotojų, tačiau nerimo signalų pasigirdo.

„Individualiai kalbamės su kiekvienu darbuotoju, kuriam kyla klausimai. Jie žino, su kokiomis rizikom ateina dirbti į tokį darbą. Apsauga yra būtent ta priešakinė linija, kuri dirba su įvairiais pažeidimais, nusižengimais“, – teigė R. Juodeikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt