Verslas

2021.10.21 09:48

Lietuvos banko tonas griežtėja: dalies finansinių technologijų įmonių veikla netenkina, jos neturi tinkamų darbuotojų, neteikia paslaugų ES

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.10.21 09:48

Esame finansinių technologijų šalis ir proveržis yra padarytas, tačiau yra dalis įmonių, kurių veikla netenkina, todėl bus siekiama, kad tos klaidos būtų ištaisytos, – sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta. 

Lietuvos banko ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos banko valdybos narys, kuruojantis finansų sektoriaus priežiūrą, S. Krėpšta sako, kad finansinių technologijų sektoriaus plėtra išlieka prioritetu Lietuvos bankui.

„Lietuvos bankas yra suinteresuotas finansinių technologijų sektoriaus ilgalaike sėkme. Mūsų nuostatos nesikeičia ir požiūris į finansines inovacijas išlieka palankus. Skirsime resursų, kad pritrauktume inovacijų ir padėtume joms augti“, – akcentuoja jis.

Vis dėlto S. Krėpšta pažymi, kad dalies įmonių veikla netenkina Lietuvos banko, kai kurios jų neturi tinkamų priežiūros darbuotojų, nevykdo veiklos Europos Sąjungoje.

„Tam, kad finansinių technologijų sektorius būtų sėkmingas ilgalaikiu laikotarpiu, reikia didinti brandą. Šiai sričiai artimiausiu metu skirsime daug resursų. (...) Sektoriaus brandą suvokiame kaip tai, kad sektoriuje veikia patikimos bendrovės ir verslo modeliai turi aiškią idėją.

Matome, kad didelė dalis fintech įmonių kuria vertingus produktus, bet sektorius nesubrendęs. Maždaug penktadalis įmonių nėra suformavusios darbuotojų personalo, kuris valdytų rizikas. (...) apie dešimtadalis fintech įmonių neturi nė vieno kliento Europos Sąjungoje, o jų visi klientai yra už Europos ribų“, – aiškina S. Krėpšta.

Lietuvos banko valdybos nario teigimu, dėl finansinių technologijų įmonių, kurios neturi tinkamo personalo ar nevykdo veiklos Europos Sąjungoje, jau yra imtasi veiksmų, su jomis bendraujama.

„Yra daugybė priemonių ir veiksmų (pradedant nuo konsultacijų, lūkesčių išsakymo), esame įpareigoti, jei yra pažeidimų, taikyti poveikio priemones. Tačiau esame partneriai su finansų sektoriumi, todėl pradedame pokalbius nuo partneriškų veiksmų“, – aiškino S. Krėpšta.

Paklaustas, ar finansinių technologijų palankios aplinkos kūrimas išlieka prioritetu Lietuvos bankui, ar atsitraukiama, jis pažymėjo, kad neatsitraukiama, o siekiama sektoriaus brandos.

„Esame fintech šalis ir proveržis yra padarytas. Turim virš 130 licencijų suteikę. (...) Europos Sąjungoje pagal gyventojų skaičių esame ryškūs lyderiai. Mūsų tikslas – kad ta sėkmė mus lydėtų ilgai. Plėtra ir brandi plėtra yra tas kriterijus, kuriuo vadovaujamės“, – pažymėjo Lietuvos banko valdybos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt