Verslas

2021.10.20 17:29

„Ignitis grupė“: nauja ESO kainų metodika nekeičia grupės dividendų politikos

atnaujinta 18.24
BNS2021.10.20 17:29

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atnaujinus bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) paslaugų kainų viršutinės ribos nustatymo metodiką, ji neturės įtakos planuojamiems grupės „Ignitis grupė“ EBITDA rodikliams ir dividendų politikai.  

Koreguoto EBITDA rodiklis 2021 metams ir 2024 metų tikslas išlieka nepakitę – atitinkamai 300-310 mln. ir 350-390 mln. eurų, nekinta ir 2021–2024 metų strateginiame plane numatytas investicijų planas, pranešė „Ignitis grupė“.

„Ignitis grupė“ anksčiau neatmetė galimybės naują metodiką ginčyti teisme, tačiau, pasak bendrovės vadovo Dariaus Maikštėno, dabar šių planų atsisakyta.

„Prasidedant konsultacijoms, kai mes matėme tik pranešimus apie planuojamus pokyčius, buvo svarstomos visos galimybės, tačiau reguliatorius buvo labai nuoseklus ir atviras dialogui ieškant subalansuoto sprendimo (....), mes nebematome poreikio ginčyti sprendimą“, – investuotojams ir analitikams trečiadienį sakė D. Maikštėnas.

Jis taip pat pabrėžė jaučiantis valstybės, kuri yra pagrindinė „Ignitis grupės“ akcininkė, paramą.

„Santykiai yra labai profesionalūs ir konstruktyvūs, tą matėme ir šių konsultacijų (dėl metodikos – BNS) metu. Vyriausybė iš vienos pusės stipriai remia bendrovės finansinį augimą bei jos vertės didinimą, o iš kitos pusės tvirtai remia nuoseklias investicijas į žaliąją energetiką, tinklo infrastruktūrą bei dekarbonizaciją mūsų regione“, – tvirtino D. Maikštėnas.

Bendrovės teigimu, VERT nustatė papildomą tarifo dedamąją, įvertinusi tinklo atstatymo, plėtros bei kitų investicijų poreikį, numatytą ESO dešimties metų investicijų planuose, – į 2022–2026 metų reguliuojamas pajamas kasmet bus įskaičiuojama 28 mln. eurų suma – iš viso 140 mln. eurų.

„Papildomos tarifo dedamosios dydis nustatomas užtikrinant tvarų ESO įsiskolinimo lygį, kuris, grupės vertinimu, atitinka ne didesnę nei 6,5x grynosios skola / EBITDA rodiklio reikšmę“, – teigiama „Ignitis grupės“ pranešime.

VERT sprendimu perskaičiuojama ESO reguliuojamo turto vertė (angl. Regulated Asset Base, RAB), kuri, palyginti su 2021 metais, sumažėja 317 mln. eurų – nuo 1,414 mlrd. iki 1,097 mlrd. eurų.

„Nusidėvėjimo ir investicijų grąžos skirtumas už 2018–2021 metus, preliminariu grupės vertinimu sudarantis 160 mln. eurų, didžiąja apimtimi (96 proc.) turės būti grąžintas 2032–2036 metų laikotarpiu. Numatoma, kad su VERT suderintas skirtumo grąžinimo grafikas galės būti koreguojamas atsižvelgiant į tvarų ESO įsiskolinimo lygį“, – rašoma pranešime.

Bendrovė pabrėžia, kad papildoma tarifo dedamoji didžiąja dalimi atsveria neigiamą aukščiau kitų dviejų pokyčių įtaką ir užtikrina tvarią reguliavimo aplinką.

„Ignitis grupės“ dividendų politika numato, kad už kiekvienus paskesnius finansinius metus dividendams turi būti skirta ne mažiau kaip 3 proc. didesnė suma nei išmokėta už praėjusius finansinius metus. Už 2020 metus bendrovė išmokėjo 85 mln. eurų dividendų, už šiuos metus jiems planuojama skirti 87,5 mln. eurų.

VERT naują metodiką patvirtino rugsėjo pabaigoje ir spalio 15 dieną nustatė mažesnes elektros skirstymo kainų viršutines ribas 2022-iems metams. ESO kainos riba vidutinės įtampos tinkluose mažėja 23,56 proc. iki 0,892 cento už kilovatvalandę, o žemos įtampos tinkluose – 9,77 proc. iki 1,959 cento.

„Ignitis grupės“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt