Verslas

2021.10.20 16:09

Atvejų, kai apsaugininkai susiduria su agresyviais pirkėjais, ne vienas: sako, kad su konfliktais tenka dorotis kone kasdien

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.10.20 16:09

Antradienį apsauginę kaukę užsidėti atsisakęs vyras parduotuvės „Rimi“ apsaugos darbuotojui peršovė koją. Vis dėlto tai ne vienintelis atvejis, kai apsaugos darbuotojams tenka susidurti su agresyviais pirkėjais, teigia prekybos tinklo atstovė. Kartais kviečiama ir policija.

Apsaugos įmonės, kurios darbuotojas buvo peršautas, atstovė tvirtina, kad su konfliktais susiduriama beveik kasdien.

Kaip nurodė policija, antradienį į parduotuvę atėjo vyras be apsauginės veido kaukės. Išgirdęs apsaugos darbuotojo prašymą užsidėti kaukę vyras tapo agresyvus ir susigrūmė su jį sulaikiusiu žmogumi. Apsaugos darbuotojas iškvietė policiją, tačiau kaukės nedėvėjęs vyras nebuvo linkęs laukti pareigūnų ir bandė bėgti.

Parduotuvės apsaugos darbuotojas ėmė vytis bėglį, tačiau šis po kelių akimirkų išsitraukė ginklą ir peršovė apsaugos darbuotojui kojas. Sužalotas apsaugos darbuotojas skubiai nuvežtas į ligoninę. Viena koja peršauta kiaurai, taip pat nustatytas kitos kojos kaulų lūžis.

Viešojoje erdvėje galima aptikti ir daugiau atvejų, kai parduotuvių apsaugos darbuotojams tenka ginčytis su nurodymų nepaisančiais pirkėjais.

Štai viename socialinio tinklo „Tik Tok“ vaizdo įraše „Rimi“ parduotuvės apsaugos darbuotojas yra stumdomas, tikėtina, nenorinčio pateikti galimybių paso asmens. Vaizdo įrašas šiuo metu jau yra išimtas.

Prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ atstovė Gabrielė Šerėnienė LRT.lt teigia, kad per mėnesį laiko, kai nuo rugsėjo 13 d. didžiosioms parduotuvėms tapo privaloma tikrinti galimybių pasus, konfliktinių situacijų, kilusių aiškinantis su klientais, kai kada pasitaikydavo.

„Tokių atvejų, kai įvykdavo rimtesnių apsistumdymų dėl kaukių ar galimybių paso, turėjome keletą – apie juos buvo pranešta policijai. Dauguma situacijų buvo tiesiog apsižodžiavimai. Žinoma, vakarykštis atvejis yra išskirtinis, kaip jau sakėme, šiuo metu vyksta jo tyrimas“, – pažymi „Rimi“ atstovė.

Prekybos tinklo atstovė dėkoja klientams už budrumą ir dalijimąsi informacija, kuri padeda operatyviai reaguoti į situacijas ir priimti reikiamus sprendimus. „Taip pat bus pasielgta ir įvertinus šiame vaizdo įraše užfiksuotus kadrus“, – nurodo G. Šerėnienė.

Atsidėkodama už atsakingumą ir darbą sunkiomis aplinkybėmis įvykyje nukentėjusiam „Grifs AG“ bendrovės apsaugos darbuotojui „Rimi Lietuva“ skirs lėšų gydymo paslaugoms apmokėti.

„Rimi Lietuva“ nuoširdžiai dėkoja visiems apsaugos darbuotojams, kurie kasdien užtikrina pirkėjų bei kitų darbuotojų saugumą ir susiduria su sudėtingomis situacijomis“, – sako G. Šerėnienė.

Apsaugos įmonės atstovė: su konfliktais tenka susidurti kasdien

Bendrovės „Grifs AG“, kurioje dirba antradienį peršautas apsaugos darbuotojas, atstovė Rūta Juodeikė teigia, kad šis atvejis – išskirtinis.

„Įmonės istorijoje šaunamasis ginklas prieš apsaugos darbuotoją yra panaudojamas pirmą kartą“, – tvirtina ji.

Vertindama apsaugos darbuotojų darbo kasdienybę apskritai, bendrovės atstovės sako, kad beveik kasdien tenka susidurti su konfliktais.

„Apsauga dažniausiai ir sugeria agresiją, užkardo nusikaltimus – mes beveik nuolat dirbame su konfliktais. [...] Tokia kasdienybė, toks darbas. To lankytojai galbūt nemato, bet tą apsauga daro, mūsų tikslas ir yra dirbti su pažeidėjais, nusikaltėliais ir užpuolikais“, – pažymi R. Juodeikė.

Bendrovės atstovės teigimu, konfliktinių situacijų per laikotarpį nuo galimybių pas įvedimo buvo ir daugiau.

„Žmonės atsisako arba nereaguoja į reikalavimą parodyti galimybių pasą, dėvėti kaukę, taisyklingai dėvėti kaukę. [...] Yra visuomenės dalis, kuri priešinasi, kuriems tas reikalavimas parodyti ir turėti galimybių pasą yra svetimas“, – sako R. Juodeikė.

Paklausta, kokia šiuo metu yra sužeisto apsaugos darbuoto būklė, įmonės atstovė teigia, kad jam buvo atlikta operacija, būklė stabili.

„Darbuotojas šiuo metu yra ligoninėje. Kiek gulės, mums nežinoma. Laukiame medikų išvadų ir rekomendacijų. Tada daugiau žinosime apie sužalojimų stiprumą ir poveikį sveikatai. Darbuotojas patyrė tikrai daug streso ir šiuo metu kenčia fizinį skausmą, nes sužalojimas yra tikrai sunkus“, – teigia R. Juodeikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt