Verslas

2021.10.20 13:03

„Roteksas“ plėsis Klaipėdos LEZ, sukurs 100 darbo vietų

BNS2021.10.20 13:03

Gamybos linijų projektavimo, gamybos ir montavimo įmonė „Roteksas“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) planuoja plėtrą. Investicijų vertės įmonė neatskleidžia.

Įmonė išsinuomojo 3,2 ha ploto žemės sklypus ir įsigijo gamybos patalpas. Per metus ji ketina sukurti 100 naujų darbo vietų, plėsti pajėgumus bei investuoti į naują įrangą, pranešė bendrovė.

Pasak įmonės vadovo ir vienintelio akcininko Žygimanto Petronio, sprendimą plėstis padiktavo pastaraisiais metais sparčiai augantys pardavimai.

„Įsigijome stambiagabaričių įrengimų gamyklą, kurioje įrengti dideli vartai, galingi kranai bei poreikius atitinkanti infrastruktūra“, – sakė Ž. Petronis.

Jis BNS teigė, jog patalpos įsigytos iš vieno JAV fondo, iš kurio jas anksčiau nuomojosi bendrovė „Advantec“. Anot jo, įmonės veiklos kryptis išliks ta pati.

„Gaminame įvairią įrangą iš nerūdijančio plieno, daug su maisto pramone dirbame, dabar ir chemijos pramonė domina su šitomis patalpomis. Dabar tiesiog didinsime dabartinius pajėgumus, iš esmės niekas nesikeis“, – BNS sakė Ž. Petronis.

Bendrovė ieškos projektuotojų, meistrų, projektų vadovų, inžinierių, suvirintojų, šaltkalvių ir kitų specialybių darbuotojų. Pasak įmonės vadovo, dėl itin sparčios plėtros ir augimo jai trūksta kvalifikuotos darbo jėgos.

Dabar įmonė veikia netoli LEZ Klaipėdos rajone – Švepeliuose bei Dauparų kaime. „Sodros“ duomenimis, joje dirba 36 darbuotojai.

Apie 90 proc. produkcijos „Roteksas“ eksportuoja į Norvegiją, Japoniją, Šveicariją, JAV, taip pat ES, Lotynų Ameriką ir Rusiją. Pernai bendrovės apyvarta siekė 5,94 mln. eurų ir buvo 58 proc. didesnė nei 2019 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt