Verslas

2021.10.19 15:45

„DPD Lietuva“ 2030 metais važinės tik elektromobiliais

atnaujinta 16.02
Janis Muchks, BNS2021.10.19 15:45

Logistikos bendrovė „DPD Lietuva“ iki 2030 metų ketina visą savo automobilių parką pakeisti elektromobiliais. Įmonė jau įsigijo 60 pirmųjų elektrinių mikroautobusų bei 62 įkrovimo stotelių įrangą, pranešė įmonės atstovai. Į projektą jau investuota apie 2 mln. eurų.

„DPD Lietuvos“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis sako, kad ši investicija yra dalis įmonės įsipareigojimo mažinti išmetamųjų dujų emisiją.

„Planai žengti pirmą didelį žingsnį investuojant į elektromobilius atsirado dar 2019 metais. (...) Kaip žinoma, automobiliai yra vieni didžiausių teršėjų, sudarantys apie 30 proc. visos oro taršos“, – antradienį žurnalistams sakė įmonės vadovas.

„Savo išmetamą CO2 mes matuojame jau nuo 2013 metų. Apskaičiavome, kad vien pakeisdami 60 automobilių elektriniais mes per metus Vilniuje sutaupysime 270 tonų išmetamųjų dujų“, – pridūrė įmonės vadovas.

„DPD Lietuvos“ operacijų vadovas Arūnas Strazdas teigė, kad įmonė kuria savo elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, taip siekdama būti kuo mažiau priklausoma nuo viešųjų įkrovimo stotelių.

„Tai nemažas iššūkis. Baiminamės atvejo, jei elektromobilis išsikraus, taip gali būti, o visos miesto stotelės šiandien, puikiai žinome, yra perkrautos, dažnai prie jų stovi eilės. Tai bus vienas iš galvos skausmų, su kuriuo turėsime susitvarkyti“, – sakė A. Strazdas.

Jo teigimu, DPD tikslas – iki 2023 metų pakeisti automobilius į elektromobilius Vilniuje, iki 2027 metų – penkiuose didžiausiuose miestuose, o iki 2030-ųjų – likusioje Lietuvos dalyje.

Kaip teigė įmonės atstovas, dabar sunku įvertinti bendrą investicijų poreikį, nes kainos rinkoje nuolat keičiasi.

„DPD Lietuva“ šiuo metu valdo 390 automobilių parką. 130 iš jų yra Vilniuje, 60 iš kurių bus pakeisti elektromobiliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt