Verslas

2021.10.19 11:34

Govina traukiasi iš Lietuvos banko

BNS2021.10.19 11:34

Lietuvos banko (LB) Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina nuo spalio 28 dienos traukiasi iš pareigų. Tai BNS patvirtino pati J. Govina.

„Kaip ir daugelis Lietuvos banko darbuotojų, dėl vykstančios pertvarkos gavau atleidimo lapelį ir nusprendžiau kitų pareigų banke nesiekti. Tai numatantį prašymą pateikiau pirmadienį“, – BNS sakė J. Govina.

„Ateina laikas uždaryti vieną gyvenimo etapą ir siekti tikslų kitur, tačiau kol kas apie tai komentuoti nenorėčiau“, – pridūrė ji.

Finansų rinkos priežiūros tarnybai J. Govina vadovauja nuo 2019-ųjų gruodžio, iki tol ji trejus metus dirbo centrinio banko valdybos nario Mariaus Jurgilo patarėja, taip pat buvo atsakinga už inovacijų ir finansinių technologijų (fintech) sektoriaus plėtros strategijos įgyvendinimą.

J. Govina LB dirba nuo 2012 metų, kai prie centrinio banko buvo prijungta Valstybinė draudimo priežiūros komisija, kur ji dirbo nuo 2009 metų.

LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus rugsėjo pradžioje pranešė apie pradėtą centrinio banko struktūros pertvarką, atsisakant keturių didžiausių padalinių. Pasak LB vadovo, taip siekiama atsisakyti perteklinės hierarchijos ir atsakomybę už sprendimus perduoti žmonėms, kurie juos priima.

„Lietuvos banke šiuo metu vyksta struktūrinės pertvarkos. Su jais susijusių sprendimų dėl nė vieno tarnautojo darbo pokyčių Lietuvos banke dar nėra priimta“, – antradienį BNS nurodė centrinis bankas.

LB nauja organizacijos struktūra įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt