Verslas

2021.10.19 09:42

Seimo komitete – ginčai dėl darbuotojų testavimo: nepritarė testavimui valstybės lėšomis, vėlesniam pataisų įsigaliojimui

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.19 09:42

Seimo Sveikatos reikalų komitetas antradienio rytą svarstė įstatymo pataisas, kurios numato, kad darbuotojai dėl COVID-19 ligos testuotis turėtų savo lėšomis. Komitete buvo pateikti siūlymai visus gyventojus testuoti valstybės lėšomis, nukelti įstatymo įsigaliojimo datą, tačiau abiem pasiūlymam nepritarta vieno balso persvara.

Šešiems komiteto nariams balsavus prieš, penkiems už ir vienam parlamentarui nedalyvavus komitete nebuvo pritarta „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo teiktoms pataisoms, kuriomis buvo siūloma darbuotojus testuoti valstybės lėšomis.

Kaip nurodė posėdyje dalyvavusi sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, nemokamas gyventojų testavimas, siekiant užtikrinti užsikrėtimo diagnozavimą ir valdyti viruso plitimą, nemokamas gyventojų testavimas išliks ir toliau.

Teikiami įstatymo pakeitimai numato testavimą darbuotojo lėšomis tais atvejais, kai darbuotojui privalu testuotis profilaktiškai.

Tokiu pat skaičiumi – šeši už, penki prieš, vienam nedalyvaujant – nebuvo pritarta ir „valstiečio“ Aurelijaus Verygos pateiktoms pataisoms, kuriomis buvo siūloma nukelti įstatymo įsigaliojimo datą į kitų metų gegužės 1 d.

Tokio siūlymo Sveikatos apsaugos ministerija nepalaikė, argumentuodama, kad tokia įsigaliojimo data būtų per vėlyva, siekiant suvaldyti pandemiją.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį po svarstymo Seimas pritarė Vyriausybės pateiktoms pataisoms, kuriomis siūloma, kad dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis. Galutinį sprendimą Seimas dar turės priimti balsuodamas.

Už pakeitimus balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 33, susilaikė – 11 parlamentarų.

Parengtomis įstatymo pataisomis siūloma, kad darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos būtų finansuojami ne valstybės biudžeto lėšomis, kaip buvo iki šiol, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis.

Vis dėlto parengtame projekte numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės lėšomis. Projekte numatoma, kad testai bus finansuojami iš biudžeto, kai bus neužtikrintas vakcinų prieinamumas, taip pat tais atvejais, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, kad Seimui pritarus šis pakeitimas įsigaliotų nuo gruodžio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt