Verslas

2021.10.15 17:18

Kreivys: stebime situaciją dėl latvių ir estų prekybos elektra metodikos

Vytautas Budzinauskas, BNS2021.10.15 17:18

Latvijai ir Estijai taikant naują dvišalę prekybos elektra su Rusija metodiką, energetikos ministras Dainius Kreivys teigia, kad dar anksti vertinti jos poveikį, tačiau Astravo atominės elektrinės elektrą siekianti užkardyti Lietuva atidžiai stebi padėtį. 

„Mes stebime situaciją. Matysime, kokie bus po to daromi žingsniai, kaip reguliuojami srautai, kaip nustatomi pralaidumai prekybai. Tai turbūt dabar sunku ką nors pasakyti, luktelkime savaitę, kitą. Matysime, kaip jų metodika veikia, tuomet bus galima daryti apibendrintas išvadas“, – žurnalistams prezidentūroje sakė D. Kreivys.

„Jaučiame, kad ta įtampa (tarp Baltijos šalių – BNS) yra paslūgusi, tikėkime, kad ta kryptimi judėsime toliau. Bet, kaip minėjau, labai svarbu matyti, kaip atrodys srautai po naujos metodikos“, – pridūrė jis.

Penktadienį BNS kalbintas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius teigė, kad Lietuvos reguliuotojas buvo numatęs dvišalės latvių ir estų metodikos priėmimą, o tokia situacija neturėtų pakenkti Lietuvos siekiams.

„Mes savo metodikoje buvome jau anksčiau įvertinę tokį galimą jų žingsnį, tai nėra šitoje vietoje problemos, – bent jau mes nematome, – kad jie galėtų prekiauti Baltarusijoje pagaminta elektros energija didesne apimtimi negu leidžia jų techniniai pajėgumai, būtent Latvijos-Rusijos jungtyje“, – sakė R. Pocius.

Lietuvai siekiant riboti Astravo AE elektros patekimą į Baltijos šalių rinką, bendrovė „Litgrid“ rugsėjo viduryje sumažino maksimalų elektros perdavimo pralaidumą per Lietuvos ir Baltarusijos jungtis. Todėl Latvija su Rusija dabar gali prekiauti tik tiek, kiek leidžia jų linijų pralaidumas.

Iki Lietuvos ribojimų Latvija naudojosi maksimaliu Lietuvos–Baltarusijos jungčių pralaidumu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt