Verslas

2021.10.15 12:23

Gurgia ne tik pilvai, bet ir piniginės: britai prekybos centruose neberanda kasdienių prekių

LRT.lt2021.10.15 12:23

Britai jau kurį laiką prekybos centruose pasigenda kai kurių kasdienių prekių o tuščias lentynas sumanūs prekybininkai bando maskuoti nukraudami jas kitais nepopuliariais produktais.

Britanijos prekybos centruose šiuo metu labai trūksta salotų ir šaldytų gaminių. Šaldikliams ištuštėjus, brangsta pupelės ir kava – prekybos centrų darbuotojai yra priversti pirkėjams rekomenduoti „pirkti alternatyvias prekes“, nes po vilkikų ir CO2 krizių „Tesco“, „Asda“ ir „Sainsbury`s“ pritrūko šviežių vaisių ir daržovių bei šaldytos mėsos, rašo tinklalapis dailymail.co.uk.

Didžiausia pasaulyje keptų pupelių, pomidorų padažo ir kūdikių maisto gamintoja bendrovė „Kraft Heinz“ įspėjo pirkėjus, kad jie turėtų priprasti prie didesnių maisto kainų; išaugti turėtų ir kavos puodelio kaina, nes infliacija kitais metais gali siekti net aštuonis procentus – aukščiausias rodiklis per pastaruosius 30 metų.

Pragyvenimo kaina Didžiojoje Britanijoje vis auga, krizė gilėja, o daugelis prekybos centrų lentynų lieka tuščios, nes dėl vilkikų vairuotojų ir CO2, kuriuo užpildomos produktų pakuotės, kad jie ilgiau išliktų švieži ar putotų, trūkumo laiku nepristatomos salotos, prieskoninės žolelės, pienas, sūris, mėsa, žuvis, šaldyti žirneliai ir kola.

„Mes nesulaukiame pristatymo. Todėl kol kas rekomenduojame savo klientams rinktis alternatyvias prekes“, – „MailOnline“ sakė pietryčių Londone esančio milžiniško prekybos centro „Asda“ darbuotojas. „Vienintelės tuščios vietos, kurias čia matote, yra šviežių produktų lentynos, nes mes jų negauname pakankamai“, – aiškino Kingstone įsikūrusio prekybos centro „Waitrose“ darbuotojas.

Brangstant pagrindiniams maisto produktams, arabikos kavos kaina per pastaruosius metus šoktelėjo beveik 73 proc. – iki tokio lygio, kokio nematėme nuo 2014 m. Britai netrukus tai pajus prekybos centuose ar kavinėse. 20 procentų kavos krūmų Brazilijoje – didžiausioje pasaulyje kavos pupelių eksportuotojoje – per pastaruosius metus pražudė sausros ir stiprūs šalčiai.

O Kolumbijoje, trečioje pagal kavos gamybos apimtis šalyje pasaulyje, ūkininkai šiais metais atsisakė pristatyti iki 1 milijono maišų pupelių, reikalaudami didesnės jų supirkimo kainos. Ekspertai mano, kad prasidėjo apie trejus metus truksiantis pasaulinis kavos trūkumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt