Verslas

2021.10.14 21:15

Klaipėdiečiams džiaugtis dar anksti: KLASCO žada skųsti draudimą krauti palaidą geležies rūdą

Jovita Gaižauskaitė, Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.14 21:15

Klaipėdos jūros krovinių kompanija KLASCO žada skųsti aplinkosaugininkų draudimą nuo spalio 20-osios krauti palaidą geležies rūdą. Tyrimas nustatė, kad dalelės plačiai sklinda už bendrovės teritorijos ir teršia gyventojų namus.

Klaipėdiečiai Vanda ir Pranas – KLASCO kaimynai. Sako, jau girdėję, kad bendrovei uždrausta krauti geležies rūdą, bet sprendimu džiaugtis neskuba.

„Jau kiek kartų čia uždraudė, kiek kartų tikrino, kiek kartų čia draudė, kaip tas pats, taip tas pats“, – sako vietinė klaipėdiškė.

„Gauna tą rūdą tiktai iš Kazachstano, nieko kito neturi, stambaus metalo nematau, aš kiekvieną dieną einu, aš matau, tik tą brudą, trąšas ir metalą“, – teigia klaipėdietis Pranas.

„Langai yra visi rudi, labai daug dulkių yra namuose, langų negalima atidaryti. – Po savaitės uždrausta. – Labai džiugu, jeigu nekraus, labai džiugu“, – džiaugėsi kita miesto gyventoja Irina.

Krauti palaidą geležies rūdą bendrovei uždrausta, kai greta įmonės pakabintuose kaupikliuose rasta būtent šios rūdos dalelių, nustatyta, kad tarša sklido už bendrovės teritorijos.

Žinios. Daugėja prašančių paramos maistu: kylant energijos kainoms poreikis dar labiau augs

„KLASCO seniai buvo įspėta, kad turi susitvarkyti savo krovą. Šešias savaites buvo stebima KLASCO KU mokslininkų pagalba, 10 taršos stotelių buvo išdėliota, ir po šešių savaičių stebėjimo matome, kad tarša iš įmonės teritorijos nusklendžia net 600 m už įmonės teritorijos ribų“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Iki 16:00 valandos KLASO savo pozicijos nepateikė, neoficialiais duomenimis, draudimą žada skųsti.

Aplinkosaugininkai žada tikrinti, ar bendrovė nekrauna uždrausto krovinio po spalio 20-osios. KLASCO geležies rūdą krauti galės tik pateikusi taršos mažinimo priemonių planą, kad dalelės nebesklis už teritorijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt