Verslas

2021.10.14 12:45

Baltarusijos valstybės sekretorius: Lietuva kursto isteriją ir yra įsitraukusi į „mažą keršto kryžiaus žygį“

LRT.lt2021.10.14 12:45

Kaip praneša Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“, Baltarusijos Respublikos saugumo tarybos valstybės sekretorius Aliaksandras Volfovičius spalio 13 dieną lankėsi Gardino srities Astravo rajone.

Valstybės sekretorius susitiko su vietos valdžia, analizavo Baltarusijos atominės elektrinės veiklą ir jos tolesnę plėtrą.

Apsilankęs atominėje elektrinėje Aliaksandras Volfovičius žurnalistams sakė, kad užsitęsusi energetikos krizė ir jos sukeltas elektros energijos kainų šuolis parodė, jog valstybės vadovas buvo visiškai teisus, priimdamas sprendimą statyti elektrinę.

„Matote, kaip Lietuva kursto isteriją dėl Baltarusijos AE. Jie nenuilstamai kartoja, kad ji kelia mitinę grėsmę tiek jiems, tiek visai pasaulinei bendruomenei, – pažymėjo A. Volfovičius. – Manau, kad Lietuva yra įsitraukusi į „mažą keršto kryžiaus žygį“ dėl savo klaidingo sprendimo uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Be to, jos išmontavimas kelia aplinkosauginę grėsmę visam regionui. Raginu Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijas atkreipti tinkamą dėmesį į esamas problemas Ignalinos AE, užuot leidusis į dirbtinį šio klausimo politizavimą. Kiek mums žinoma, ten viskas toli gražu nėra gerai.“

Bendraudamas su žurnalistais A. Volfovičius pabrėžė, kad Baltarusijos atominės elektrinės sauga atitinka aukščiausius pasaulinius standartus.

Neseniai Baltarusija pranešė, kad planuoja 2022 m. pradėti eksploatuoti antrąjį Astravo atominės elektrinės bloką, pirmasis AE blokas prie elektros tinklo buvo prijungtas spalio 4 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt