Verslas

2021.10.14 08:40

Prezidentūra palankiai vertina parengtą biudžeto projektą: pirmą kartą biudžetavimo istorijoje matome kokybinius rodiklius

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.14 08:40

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad šią savaitę Vyriausybės parengtas ir pristatytas 2022 metų valstybės biudžeto projektas yra be staigmenų, tarp jų ir „nemalonių“.

Toliau biudžeto projektas bus teikiamas svarstyti Seime. Visgi pirmieji prezidentūros įspūdžiai yra teigiami.

„Tai yra pirmasis šios Vyriausybės nuo pradžios iki pabaigos parengtas biudžeto projektas. Biudžete tikrai nemalonių staigmenų bei staigmenų apskritai nėra ir, prezidento vertinimu, biudžeto kryptis yra stabili ir teisinga. Ir matome, kas prezidentui ypatingai svarbu, kad sparčiau augs viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai, prezidentui ypač svarbu, kad bus tęsiamas du metus vykdytas papildomas pensijų didinimas ir augs neapmokestinamas pajamų dydis. Dėl pastarųjų dviejų ne kartą vykdytos produktyvios diskusijos prezidentūroje ir buvome aktyvūs bendradarbiaudami su Vyriausybe rengiant šiuos klausimus“, – ketvirtadienį LRT RADIJUI sakė prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė I. Segalovičienė.

Pasak jos, biudžetas aiškiai atspindi „kryptingas pastangas mažinti skurdo riziką“, taip pat teigiamai vertinamas planas didinti finansavimą švietimo sektoriui. Patarėjos teigimu, tai nulėmė „savalaikis“ politinių partijų suitarimas dėl švietimo.

„Kitas labai svarbus aspektas, kad pirmą kartą biudžetavimo istorijoje bendrai iš viso matome kokybinius rodiklius, tai reiškia, kad aiškiai pasakoma, kas už numatytus pinigus bus padaryta, o ne tik įvardinami milijardai ir nepasakoma, kaip ta gyvenimo kokybė žmonėms keisis, tai svarbu. Biudžete matomi numatyti rodikliai kaip, pavyzdžiui, pajamų nelygybė, kuris rodo, kad reikalingos didesnės bei labiau sistemingos pastangos artinti žmonių pragyvenimo lygį prie Vakarų Europos standartų“, – komentavo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt