Verslas

2021.10.13 15:30

Prekybininkams besiskundžiant galimybių pasu, Šimonytė patikina – planų atsisakyti paso nėra

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.13 15:30

Artimiausiu metu pakeitimų, susijusių su galimybių paso taikymu, Vyriausybė neplanuoja, spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio patikino ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Paklausta, ar prekybininkams ir maisto produktų gamintojams besiskundžiant galimybių paso taikymu Vyriausybė neplanuoja reikalavimų koreguoti, premjerė teigė, kad situacija kol kas išlieka gana sudėtinga, todėl tokių planų nėra.

„Kol kas galimybių paso atšaukimo planų Vyriausybė neturi. Kol kas epidemiologinė situacija išlieka gana sudėtinga. Žinoma, yra daug niuansų, kuriuos reikia turėti minty. Trečdalis užsikrečiančių ar naujai nustatomų atvejų, taip turbūt būtų korektiškiau sakyti, yra vaikai ir paaugliai ik 18 metų. Tai truputį kitas kontingentas rizikos atsirasti ligoninėse požiūriu nei pagyvenę žmonės“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji taip pat pridūrė, kad neskiepytųjų tarp užsikrečiančių žmonių yra apie pusė, o, vertinant pilnai nepaskiepytus žmones – ir daugiau.

„Matome, kad ligoninių užimtumas prie to paties atvejų skaičiaus nėra toks intensyvus, koks buvo praėjusių metų gruodžio pradžioje. Tai leidžia šiek tiek galbūt ramiau žvelgti į tą situaciją, bet situacija toli gražu nėra gera. Todėl kažkokių pakeitimų Vyriausybė artimiausiu metu neplanuoja“, – teigė ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt