Verslas

2021.10.13 12:54

Ką reikės daryti gyventojams, jeigu elektros tiekėjo pasirinkimas bus nukeltas: ministerija siūlo kelis galimus variantus

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.13 12:54

Energetikos ministerija rado sprendimą, ką daryti tiek nepriklausomą elektros tiekėją jau pasirinkusiems, tiek to padaryti dar nespėjusiems gyventojams. Vartotojams siūlomi keli galimi variantai.

Elektros energetikos įstatymo pakeitimai, užregistruoti antradienį, numato, kad elektros rinkos liberalizavimo antrojo etapo terminas pratęsiamas ir gyventojai pasirinkti turės ne iki gruodžio vidurio, bet kitų metų liepos.

Šiam etapui priklauso didžiausias vartotojų skaičius – 778 tūkst. Iki spalio 1 d. tiekėją jau buvo pasirinkę trečdalis – 256,5 tūkst. – vartotojų.

Jeigu pakeitimams Vyriausybėje būtų pritarta, apie termino atidėjimą visus vartotojus privalėtų informuoti visuomeninis tiekėjas. Taip pat jau pasirinkusiuosius privalėtų informuoti ir nepriklausomi tiekėjai.

„Buitiniai vartotojai galės neskubėdami priimti racionalius sprendimus dėl labiausiai jų poreikius atitinkančio nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo, tai taip pat leis išvengti galimų nepriklausomų tiekėjų klaidų ir galimo vartotojų nepasitenkinimo nepriklausomais tiekėjais“, – nurodoma ministerijos teikime.

Vartotojams būtų suteikiami keli pasirinkimo variantai.

Jeigu vartotojas dar nepasirinko tiekėjo, jis galėtų nieko nedaryti ir iki kitų metų birželio pabaigos naudotis visuomeninio tiekimo paslauga bei pasirinkti nepriklausomą tiekėją arba sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju bet kuriuo metu iki kitų metų liepos.

Jeigu vartotojas jau spėjo pasirinkti nepriklausomą tiekėją, jis galėtų nutraukti jau sudarytą sutartį su nepriklausomu tiekėju ir grįžti į visuomeninį tiekimą bei iki kitų metų liepos pakartotinai pasirinkti nepriklausomą tiekėją arba ir toliau naudotis jau turima sutartimi su nepriklausomu tiekėju.

Jeigu su nepriklausomu tiekėju sudaryta sutartis dėl elektros tiekimo nuo 2022 m. sausio 1 d. vartotojas galėtų nesiimdamas jokių aktyvių veiksmų atidėti turimos sutarties su nepriklausomu tiekėjų įsigaliojimą iki kitų metų liepos 1 d. bei naudotis visuomeninio tiekimo paslauga iki elektros rinkos liberalizavimo antrojo etapo pabaigos.

Jeigu su atidėjimu vartotojas nesutiktų, jis galėtų tokį nesutikimą išreikšti ir naudotis nepriklausomu tiekimu nuo sausio 1 d.

Projekte taip pat numatoma, kad visos sutartys turėtų įsigalioti nuo liepos 1 d.

Sprendimą Vyriausybė priims trečiadienį popiet. Taip pat bus svarstomos ir priemonės, kurios galėtų sumažinti naštą gyventojams dėl kylančių energetikos kainų. Tarp jų numatoma didinti šildymo kompensacijos gavėjų ratą, elektros ir dujų kainų augimą išdėstyti per penkerius metus.

Pakeitimams dar turėtų pritarti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt