Verslas

2021.10.13 14:31

Mažiausiai uždirbančiųjų pajamos kitąmet turėtų augti – Vyriausybė palaiko NPD didinimą

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.13 14:31

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui nuo kitų metų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) 60 eurų iki 460 eurų. Pasikeitus NPD skaičiavimo formulei, toks padidinimas reikš, kad pajamos į rankas didėtų tik uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (VDU). Daugiau uždirbantiems darbuotojams NPD nesikeistų.

Kaip anksčiau yra sakiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė, toks formulės keitimas turėtų užtikrinti, kad jau kitais metais gyventojų pajamos į rankas augtų dar sparčiau ir didžiausią naudą pajustų uždirbantieji mažiausiai.

Pristatydama projektą Vyriausybėje, ministrė atkreipė dėmesį, kad pakeitimas turėtų paliesti didesniąją dalį dirbančiųjų.

Ministerija taip pat siūlo proporcingai didinti ir neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims taikomą maksimalų NPD – atitinkamai iki 740 eurų ir 690 eurų.

Šiuo metu NPD dydis, kai gaunamos pajamos iš darbo santykių, siekia 400 eurų. NPD dydis neįgaliesiems ir riboto darbingumo asmenims siekia 645 eurų arba 600 eurų. Konkretus dydis priklauso nuo neįgalumo ar darbingumo lygio.

„Sodros“ duomenimis, VDU, įskaitant ir individualias įmones, šių metų antrąjį ketvirtį, neatskaičius mokesčių siekė 1 554,4 euro arba apie 988 eurai į rankas.

Preliminariu skaičiavimu, Finansų ministerijos siūlomi NPD pakeitimai kainuos apie 74,1 mln. eurų.

NPD didinimas kartu su valstybės biudžetu toliau teikiamas Seimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt