Verslas

2021.10.12 19:04

Parlamente skinasi kelią siūlymas atsidaryti mažas sidro gamyklėles: būtų leista gaminti iki 10 tūkst. litrų

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.12 19:04

Seimas linkęs pritarti pasiūlymui, kad nuo 2022 m. Lietuvoje būtų galima atsidaryti mažoms privačioms natūralios fermentacijos ne masinės gamybos sidro gamyklėlėms, kurios savo reikmėms gamintų iki 10 tūkst. litrų šio gėrimo. Joms, kaip ir smulkiesiems alaus, midaus ir vaisių vyno gamintojams, nereikės turėti tyrimų laboratorijos. Pasiūlymas toliau bus aptariamas Seimo komitetuose.

Už projektą balsavo 91 Seimo narys, prieš – 2, susilaikė 17 parlamentarų. Projektas Seime bus svarstomas lapkričio 16 d.

Andrius Kupčinskas, pristatydamas projektą, teigė raginantis atitaisyti istorinę klaidą: „Alų, vyną ir midų galima pardavinėti ir gaminti ne tik savo poreikiams, bet ir pardavinėti. Sidras kažkodėl buvo nuvertintas ir išbrauktas iš projekto.“

Anot Seimo nario, laboratorijos turėjimas kainuotų apie 60–70 tūkst. eurų, kas smulkiesiems gamintojams yra per brangu.

„Esame įsitikinę, kad šis reikalavimas yra perteklinis ir siūlome jo atsisakyti. Būtų suvienodintos teisės vieno vyno gamintojams, tiek alaus, tiek midaus“, – teigė A. Kupčinskas.

A. Kupčinskas abejoja, ar tokia produkcija užimtų didelę rinkos dalį bei paskatintų alkoholio vartojimą. Taip pat parlamentaras teigia, kad tai paskatintų ir darbo vietų kūrimą.

„Mūsų ūkininkai priversti vien tik spausti sultis, kai galėtų spausti ir sidrą. Nekalbame apie kokį nors „Kalvadosą“, bet apie lietuvišką „obuoldosą“ galime pagalvoti“, – teigė A. Kupčinskas.

Jeigu Seimas tokioms pataisoms pritars, licencijų gaminti sidrą galės siekti ir įmonės, neturinčios finansinių ar techninių galimybių įsirengti nuosavas laboratorijas, bet bus sudariusios sutartis dėl naudojimosi kitų laboratorijų paslaugomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt