Verslas

2021.10.12 10:12

Skvernelis siūlymą darbuotojams testuotis už savo pinigus vadina prievarta: priemonė drastiška ir nepamatuota

atnaujinta 10.27
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.10.12 10:12

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas, buvęs premjeras Saulius Skvernelis teigia nepalaikantis valdančiųjų pasiūlymo nepasiskiepijusiems darbuotojams periodiškai testuotis už savo pinigus ir vadina jį drastišku ir nepamatuotu. Premjerė Ingrida Šimonytė atkreipia dėmesį, kad įstatyme nėra numatyta, kad už testus turės mokėti darbuotojas – tai lemtų susitarimas tarp darbuotojo ir darbdavio.

„Jeigu tu praleidi vasarą atostogaudamas ir dabar turi tokią degančią situaciją, tai bandai prievartą panaudoti, kai kalbama apie vieną iš bazinių žmogaus poreikių – dalyvavimą darbo rinkoje. Galima pasirinkti, kas yra geriau. Ar žmonės, kurie neturės lėšų testuotis ir išeis iš darbo, taps Darbo biržos klientais, bus nepasiskiepiję?

Ar geriau visgi turėti tam tikrą kontrolės mechanizmą ir testuoti tuos žmones, kurie nesiskiepija ir nesiskiepys turbūt niekada. Testavimas irgi yra viena iš priemonių, kuri apsaugo mus visus, apsaugo nuo ligos plitimo. Ta priemonė tikrai drastiška, man atrodo, ir tikrai nėra pamatuota“, – prieš Seimo posėdį sakė S. Skvernelis.

Jo vertinimu, tokios priemonės imamasi dėl to, kad nebuvo pasinaudota galimybe surengi efektyvią vakcinavimo kampaniją.

Vis dėlto jis pridūrė, kad Seimo Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“ nebus vieningos nuomonės šiuo klausimu. „Balsuosime laisvai“, – sakė S. Skvernelis.

Premjerė Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį, kad projekte nėra numatoma, kad už profilaktinį testavimą turėtų mokėti tik pats darbuotojas – sprendimas būtų priimamas sutarimu tarp darbdavio ir darbuotojo.

„Yra numatyta ta pačia tvarka kaip ir bendra profilaktika, t. y., darbuotojas arba darbdavys, kaip yra susitariama. Tos nuostatos įstatyme galioja daugybę metų. Tiesiog būtų taikoma ta pati tvarka, kaip ir kito profilaktinio patikrinimo metu. Tai pirmas dalykas. Antras dalykas, šita nuostata įsigaliotų, jeigu Seimas ją priimtų, tik po pusantro mėnesio nuo priėmimo. Tai reiškia – labai raginu visus nepasiskiepijusius nueiti ir pasiskiepyti ir taip šitą problemą išspręsti“, – teigė I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt