Verslas

2021.10.11 19:03

Analizė parodė, kad sparčiausiai darbuotojai skiepijasi įmonėse, kurios moka gerus atlyginimus ir generuoja dideles apyvartas

Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.11 19:03

Koks ryšys tarp įmonės apyvartos, mokamo atlyginimo ir nuo COVID-19 viruso paskiepytų darbuotojų dalies? Į šį klausimą LRT RADIJUJE atsako atvirų duomenų platformos „Okredo“ (buvusi „Abalt“ – LRT.lt) vadovė ir įkūrėja Gerda Jurkonienė. Pasak jos, didžiausią darbuotojų imunizacijos lygį yra pasiekusios milijonines apyvartas generuojančios įmonės, mokančios didesnius nei vidurkis atlyginimus bei besirūpinančios savo darbuotojų sveikata.

Lietuvoje siekiama bent 70 proc. visuomenės imuniteto. Atvirų duomenų platformos „Okredo“ vadovė ir įkūrėja G. Jurkonienė pristato tyrimą, kuriame analizuojamos būtent tos įmonės, kurios turi aukštesnę nei 70 proc. savo darbuotojų imunizaciją.


„Jei nevertintume švietimo ir sveikatos sektorių, kuriems buvo teikiamas prioritetas pačioje skiepijimo pradžioje, tai toliau pirmūnų sąraše rikiuojasi viešojo valdymo, informacijos, ryšių bendrovės, meninės, pramoginės, poilsio organizavimo veiklos, – vardina atvirų duomenų platformos vadovė. – Tokių įmonių šiuo metu yra 96 proc. Taip pat finansų, draudimo įmonės, profesinės, mokslinės veiklos įmonės.“

O štai mažiausiai imunizuotų darbuotojų dirba transporto įmonėse bei statybų sektoriuje. Tačiau, anot G. Jurkonienės, būtent labiausiai atsiliekantys sektoriai šiuo metu daro sparčią pažangą. „Gera žinia yra ta, kad rugsėjo mėnesį sparčiausiai skiepijosi būtent transporto sektorius. Per šį mėnesį įmonių su 70 proc. imunizuotų darbuotojų padaugėjo net 46 proc. Tačiau, nepaisant to, transporto sektorius vis tiek išlieka kaip mažiausiai paskiepytų darbuotojų sritis“, – sako ji.

G. Jurkonienė taip pat pasidžiaugė, kad nebeliko sektorių, kur būtų mažiau nei 40 proc. imunizuotų darbuotojų. „Tam tikruose veiklos sektoriuose tokių įmonių jau nebeliko, – tvirtina pašnekovė. – Čia omenyje turiu nekilnojamojo turto, elektros, dujų tiekimo, finansų bei draudimo sektorius.“

Tačiau dalyje sričių vis dar galime rasti tokių įmonių, kuriose imunitetą turinčių darbuotojų dalis yra labai maža, pabrėžia atvirų duomenų platformos įkūrėja. „Kartais tas rodiklis nesiekia net 10 proc. Tai tokių įmonių yra žemės ūkio, žuvininkystės, transporto, statybos, prekybos bei apdirbamosios pramonės sektoriuose“, – mažiausią paskiepytų darbuotojų skaičių turinčių įmonių sektorius vardina G. Jurkonienė.

Pašnekovė pastebi koreliaciją, kad tos įmonės, kurių apyvarta yra didesnė, savo komandoje turi ir didesnį paskiepytų darbuotojų procentą. „Kuo didesnės įmonės, tuo daugiau jose imunitetą turinčių darbuotojų. Tos įmonės, kurios pernai sugeneravo daugiau nei 100 milijonų eurų apyvartą, 70 proc. imunizacijos lygį yra pasiekusios 90 proc. bendrovių. O jei imsime mažiausias, iki 1 mln. eurų apyvartas pasiekusias įmones, tai tarp jų tokių bendrovių skaičius nesiekia 80 proc.

Tačiau, reikia pastebėti, kad būtent mažiausių įmonių darbuotojai rugsėjo mėnesį skiepijosi sparčiausiai, – teigia „Okredo“ vadovė. – Dėl to imunizuotų bendrovių skaičius paaugo beveik trečdaliu. Tai dar viena tikrai labai gera žinia.“

Statistika rodo, kad geresniais imunizacijos pasiekimais gali pasigirti tos bendrovės, kurios vidutiniškai moka didesnius atlyginimus. Pašnekovė čia pat piešia ir imunizacijos pirmūnių paveikslą.

„Tai didelės, su virš 100 mln. eurų apyvarta, įmonės. Jose dirba virš 250 darbuotojų. Jos teikia informacijos, ryšių, finansų ir draudimo paslaugas. Tokios įmonės taip pat moka aukštesnius, nei yra vidutiniai, atlyginimus.

Matyti, kad tokios įmonės išties teikia labai didelį dėmesį savo darbuotojų sveikatai. Joms labai svarbus yra paslaugų teikimo pastovumas. Akivaizdu, kad tokios įmonės ne tik laikosi vyriausybės reikalavimų, bet ir pačios deda išties nemažas pastangas, kad stiprintų darbuotojų imunitetą ir paskatintų skiepytis“, – pastebėjimais dalinasi G. Jurkonienė.

Plačiau šia tema – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt