Verslas

2021.10.15 20:33

Kelionių draudimo kainos senjorams kelia pasipiktinimą: pabrangti gali net keturis kartus

Giedrė Skridailaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.15 20:33

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sulaukia senjorų skundų, kad juos diskriminuoja draudimo bendrovės, neišduodančio sveikatos draudimo kelionei į užsienį. Nėra patenkinti ir įsigiję draudimą – už jį sumoka keliskart daugiau nei darbingo amžiaus žmonės. Tačiau draudikai tikina, jog amžius niekaip nesusijęs – esą individualiai vertinamas kelionės pobūdis ir sveikata.

Aktyvūs senjorai ne tik sportuoja, bet ir neatsisako kelionių svetur. 77-erių vilnietis Alfonsas pasakoja aplankęs didžiąją dalį Europos, o dabar svajojantis nukeliauti į Indiją. Jeigu šiandien gautų pasiūlymą kur nors vykti, sutiktų.

„Vien užsidarius būti namuose, tai yra didžiausia, aš nepasakyčiau, kad kankynė, bet tokia psichologinė, kad tu niekam nereikalingas. Aš su malonumu, pavyzdžiui, jeigu organizuotų kelionę į, tarkim, Latviją arba Estiją išgerti arbatos, o kodėl ne?“ – sakė jis.

Senjoras vykdamas tolėliau pasirūpina ir papildomu sveikatos draudimu. O trečiojo amžiaus universiteto išvykas svetur organizuojanti vadybininkė sako, jog tokių draudimų kainos sukrečia.

„Nuo tam tikro laikotarpio yra dvigubai brangesnis, virš 70 metų. Jeigu jau virš 80 metų, tai keturis kartus yra brangesnis nei darbingam žmogui“, – sakė Danutė Čornij, „Kelionių laiko“ vadybininkė, konsultantė.

Pasitaiko atvejų, kai pensinio amžiaus keliautojai apskritai lieka be draudimo. Tokių skundų yra gavusi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

„Tam tikros draudimo bendrovės atsisako iš tiesų sudaryti kelionių draudimo sutartis. Atsisakyti drausti žmogų vien tik dėl amžiaus, jei tai vien būtų pagrindinis ir lemiantis kriterijus, tai mes vertintume greičiausiai kaip diskriminaciją vyresnių asmenų“, – kalbėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė Laima Vengalė-Dits.

Tačiau, draudikų teigimu, draudimas gali būti nesuteikiamas tik jei jis pildomas internetu, kur yra amžiaus ribojimai. Taip pat esą kaina kyla ne dėl amžiaus.

„Su amžiumi mūsų sveikata dažniausiai negerėja. Sutikime, jeigu keliauja šimto metų žmogus ir nori, kad ir aštuoniasdešimties metų už Atlanto su persėdimais ir panašiai, yra tam tikros rizikos“, – sakė Andrius Romanovskis, Lietuvos draudikų asociacijos vadovas.

Tačiau su senjorais dirbantieji sako, jog prastos sveikatos pensininkai net nerizikuoja, o nesiskundžiantys sveikata kelionėse būna atsargūs.

„Tikrai įvertina visas rizikas, todėl, manau, kad tas draudimas tikrai yra neadekvačiai proporcingas. Tai yra didelė našta, todėl daugelis keliaujančių senjorų rizikuoja neimti to papildomo draudimo“, – pasakojo D. Čornij.

Draudimo bendrovės nenori prisiimti rizikos ir ilgesnėms nei kelių savaičių senjorų kelionėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt