Verslas

2021.10.07 15:19

Smulkiam verslui už nuomos išlaidas kompensuota per 314 tūkst. eurų

BNS2021.10.07 15:19

Daugiau nei 130 individualią veiklą vykdančių smulkiųjų verslininkų gavo per 314 tūkst. eurų kompensacijų nuomai ir susijusioms išlaidoms.

Kompensacijomis daugiausia naudojasi mažmenine bei didmenine prekyba užsiimantys smulkieji verslininkai. Priemonė taip pat populiari tarp sportinio rengimo veiklą vykdančių, siuvimo paslaugas siūlančių bei mokymo ir švietimo verslus vystančių asmenų, pranešė „Invega“.

Pasak „Invegos“ vadovo Kęstučio Motiejūno, šiuo metu dar yra vertinama 741 paraiška, kurių bendra prašomo finansavimo vertė siekia 1,5 mln. eurų

„Nuomos mokesčio dalies kompensacijos suteikia galimybę ne tik susigrąžinti patirtas nuomos ir susijusias išlaidas, bet ir suteikia būtinąsias pajamas tolimesnei smulkiųjų verslininkų veiklai vykdyti“, – pranešime sakė K. Motiejūnas.

Iš viso nuo priemonės paskelbimo pradžios „Invega“ yra gavusi 1,8 tūkst. paraiškų kompensuoti beveik 1,6 mln. eurų vertės nuomos ir su ja susijusias išlaidas.

Vienam priemone pasinaudojusiam asmeniui kompensuojama iki 70 proc. patirtų pastoviųjų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų, tačiau ne daugiau nei 20 tūkst. eurų. Kompensacija gali pasinaudoti tie, kurie 2020 metais vykdė antrojo karantino metu ribojamą individualią veiklą bent tris mėnesius.

Paraiškas dėl kompensacijų individualiai dirbantys verslininkai dar gali teikti iki spalio 15 dienos. Iš viso tam skirta 12 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt